Jeep Avenger za 549.900,- Kč vč. DPH. Ihned k odběru! Objednávejte online - dovoz zdarma po celé ČR a k tomu obdržíte ještě dárek. Skladové vozy Jeep Avenger

Volvo EX90 bude podporovat nový mapový systém Google HD

V rámci našeho připravovaného vozu Volvo EX90 budou laserový senzor lidar, kamery a radary vzájemně spolupracovat, aby dokázaly porozumět okolní situaci, a díky tomu vás udržely v bezpečí. Abychom mohli naše technologie asistovaného řízení dále vylepšovat a v budoucnu nakonec představit technologii plně autonomního řízení, potřebujeme najít způsob, jak do detailu rozpoznat, co se děje v okolním prostředí. A to jak přímo před vozem, tak i v delší vzdálenosti za zatáčkami, které vás teprve čekají.

Proto budeme podporovat komplexní mapový systém Google HD navržený speciálně pro výrobce automobilů, který řidičům poskytne velmi podrobné a především aktuální informace o silničním prostředí.

V návaznosti na dlouhodobou spolupráci se společností Google se stanou automobilka Volvo Cars a její strategická dceřiná společnost Polestar prvními výrobci automobilů, kteří počínaje nedávno uvedenými modely Volvo EX90 a Polestar 3 zavedou technologii HD map do svých vozů.

 

 

„Smyslem této animace je ilustrovat ambice společnosti Volvo Cars při vývoji pokročilého asistenčního systému Pilot Assist s podporou mapového systému Google HD a s využitím dat dodávaných pokročilou senzorickou sadou tvořenou laserovým senzorem lidar, 5 radary a 8 kamerami. Nejedná se tedy o popis ani o přesné znázornění funkcí nebo využitelnosti mapového systému Google HD.“

 

S využitím mapového systému Google HD získáme možnost propojit ve voze Volvo EX90 data z naší prvotřídní senzorické sady s přesnými lokalizačními daty systému Google a s jeho informacemi o jízdních pruzích, což usnadní fungování našich systémů poloautomatického řízení, jako jsou asistent pro změnu jízdního pruhu a pokročilý asistenční systém řidiče Pilot Assist.

 

„Obohacení naší budoucí modelové řady o mapový systém Google HD znamená rozšíření naší strategické spolupráce se společností Google, což perfektně odráží náš závazek spolupracovat s technologickými lídry,“ uvedl provozní ředitel a zástupce generálního ředitele Javier Varela. „Zavedení mapového systému Google HD do našich připravovaných vozů nám pomůže vytvořit příjemnější jízdní zážitek a v budoucnu přispěje k implementaci bezpečného autonomního řízení.“

  

„Nový mapový systém Google HD, stavějící na naší dlouhé historii v mapování světa, je navržen speciálně pro výrobce automobilů, přičemž nabízí komplexní data o jízdních pruzích a lokalizační údaje, které jsou zásadní pro fungování příští generace systémů asistovaného a autonomního řízení,“ uvedl Jorgen Behrens, viceprezident a generální ředitel divize Geo Automotive společnosti Google. „Máme radost, že můžeme spolupracovat s předními výrobci automobilů, jako je právě automobilka Volvo, a společně usilovat o zvýšení bezpečnosti a komfortu řidičů z celého světa.“

 

Uvedené informace o silničním prostředí budou v kombinaci s údaji z laserového senzoru lidar a dalších senzorů zpracovány výpočetním jádrem vozu tvořeným platformami Xavier a Orin systému NVIDIA DRIVE AI.

 

Propojením dat z mapového systému Google HD s informacemi získanými z našich vnějších senzorů pro snímání okolí vozu, kam patří mimo jiné také laserový senzor lidar společnosti Luminar, a se softwarem pro asistované řízení vyvinutým společností Zenseact usilujeme o vytvoření předvídatelnějšího, bezpečnějšího a pohodlnějšího jízdního zážitku.

 

V budoucnu podpoří mapový systém Google HD spolu se sadou senzorů tvořenou laserovým senzorem lidar integrovaným ve střeše, radary, kamerami a ultrazvukovými senzory zavedení technologie autonomního řízení, protože umožní vozu lépe rozumět okolnímu prostředí.

 

„Firma Zenseact je hrdá na spolupráci se společnostmi Volvo Cars a Google při zavádění této technologie pro asistované a později také autonomní řízení, která změní pravidla hry,“ řekl Ödgärd Andersson, výkonný ředitel společnosti Zenseact. „Tato technologie bude hrát zásadní roli na naší cestě k nulovému počtu dopravních nehod.“

 

 

Poznámky

  • Mapový systém Google HD Maps bude dostupný ve vozech vybavených pokročilým asistenčním systémem řidiče Pilot Assist.
  • Nabídka pokročilého asistenčního systému řidiče Pilot Assist se může lišit v závislosti na trhu, modelovém roku a konkrétním modelu.
  • Google a Google HD Maps jsou obchodní známky společnosti Google LLC.