Jeep Avenger za 549.900,- Kč vč. DPH. Ihned k odběru! Objednávejte online - dovoz zdarma po celé ČR a k tomu obdržíte ještě dárek. Skladové vozy Jeep Avenger

Značka s bleskem bilancovala rok 2022

Pomalu nám končí velmi turbulentní rok 2022. A možná i vy přemýšlíte o tom, co se povedlo a co vás čeká… Bilancoval i Opel -  a tady je krátká svodka „milníků“ roku 2022 jak je vnímá značka s bleskem ve znaku.

Opel

 

160 let značka s bleskem ve znaku zpřístupňuje vyspělé inovace nejširšímu spektru obyčejných zákazníků. V jubilejním roce 2022 to Opel doložil uvedením nové generace modelu Astra. Dalšími bestsellery roku 2022 jsou Opel Mokka, na podzim nejprodávanější elektromobil svého segmentu, a Opel Corsa, který letos oslavil 40. narozeniny. Bateriová Corsa-e Rally měla úspěšný rok v šampionátu ADAC Opel e-Rally Cup, světově prvním jednoznačkovém rally-poháru elektromobilů. V blízké budoucnosti nabídne Opel ještě dynamičtější zážitky díky modelům nové řady GSe. Opel zároveň důsledně prosazuje inovace pro udržitelnou mobilitu, už dnes má německá automobilky ve svém portfoliu 12 elektrifikovaných modelů.

Opel 2

Úspěšný příběh: 160 let Opelu, 40 let Opelu Corsa, 30 let závodu Opel v Eisenachu

V roce 2022 oslavil Opel velké výročí: Právě před 160 lety položil Adam Opel v německém Rüsselsheimu základní kámen své společnosti, která se z výrobce šicích strojů přes největšího světového výrobce jízdních kol vyprofilovala do mezinárodně významné automobilové značky, která se vždy snažila zpřístupňovat technologie z vozů vyšších tříd široké škále běžných zákazníků.

Opel 3

V roce 2022 oslavila krásné 40. narozeniny také malá Corsa, jeden z historicky nejúspěšnějších představitelů své třídy. Od roku 1982, kdy vyjela Corsa první generace, si tyto praktické vozy získaly srce milionů zákazníků – a úspěšná tradice pokračuje nadále v podobě Corsy už šesté generace. Současná Corsa je jedním z nejpopulárnějších malých vozů vůbec. Bateriová Corsa-e navíc získala prestižní ocenění „Zlatý volant 2020“  a její klon Corsa-e Rally se skvěle prezentuje i v motorsportu.

Opel 4Opel 5

Výročí oslavil i závod Opelu v německém Eisenachu: Z této kdysi východoněmecké továrny už 30 let vyjíždějí Opely. Závod Opelu v Eisenachu tři desetiletí utvářel celý region a během těchto let se závod neustále modernizoval, takže dnes se v něm vyrábějí vozy připravené na budoucnost: Opel Grandland - samozřejmě také jako plug-in hybrid.

Nový Opel Astra: Stěžejní model s „pozlaceným“ volantem

Asi nejvýraznějším momentem roku 2022 pro značku Opel byl nástup Astry nové generace! Zcela nová Astra, v pořadí už šesté generace, vyjela s takovými novinkami, jako jsou např. plně digitální přístrojový štít Pure Panel, špičkové adaptivní LED matrixové světlomety Intelli-Lux LED® Pixel Light nebo čelní maska Opel Vizor. A výrazným „prvenstvím“ nové Astry bylo samozřejmě i uvedení elektrifikované hybridní verze Astra PHEV.

Opel 6

Čtenáři i odborná porota německých magazínů AUTO BILD a BILD am SONNTAG, která rozhoduje o držitelích prestižní ceny „Zlatý volant“, uznali, že s novou Astrou začíná zcela novou éra Opelu. A i proto na podzim přisoudili trofej „Zlatý volant 2022“ modelům Opel Astra/Astra Sports Tourer.  Nejnovější vydání tradičního bestselleru značky Opel za sebou nechalo silné konkurenty v nabité kategorii „Nejlepší automobilová koupě do 50 000 €“ . Díky Astře toto ocenění, kterému se přezdívá „Automobilový Oskar“, putovalo ke značce Opel u potřetí za sebou: V roce 2020 získala Zlatý volant Corsa-e1 a vloni Mokka-e . Mokka-e svými vyspělými technologiemi a vhodností pro každodenní provozování zaujala velké množství zákazníků a v měsících říjen a listopad se dokonce stala nejprodávanějším elektrickým vozem B-SUV segmentu na náročném německém trhu. A v listopadu elektrickou verzi volilo asi 65 procent všech zájemců o vůz modelové řady Opel Mokka.

Dynamika, elektřina: Nová řada „GSe“

Rovněž na podzim 2022 Opel oznámil návrat ikonické „značky“ GSe. Jenže zatímco dříve tato zkratka znamenala „Grand Sport einspritzung“ a upozorňovala tak na tehdy zásadní inovaci, totiž vstřikování benzinu, nyní se zkratka čte „Grand Sport electric“. Modely Opel GSe kombinují vynikající jízdní dynamiku s inovativní elektrifikací a takto budou označovány nejvýkonnější verze každé modelové řady Opel. Už brzy se u prodejců Opel objeví GSe plug-in hybridní modely Opel Grandland GSe (spotřeba paliva dle WLTP: 1,3 l/100 km, emise CO2 31–29 g/km) a Astra GSe/Astra Sports Tourer GSe (spotřeba paliva dle WLTP: 1,2-1,1 l/100 km, emise CO2 26-25 g/km).

Opel 7

Opel elektrifikoval motorsport: Skvělá sezona 2022

Opel v sezoně 2022 také doslova elektrifikoval evropské automobilové soutěže. Světově první šampionát elektromobilů ADAC Opel e-Rally Cup, kde startují mladí piloti na identických elektromobilech Opel Corsa-e Rally, pokračoval ve své expanzi a představil se v řadě dalších evropských zemí. Pořadatelé tak ukázali, jak může elektrický rally sport inspirovat a příští rok vstoupí pohár do své už třetí sezóny.

Opel 8

Kromě elektrických vozů Corsa-e Rally ale sbíraly sportovní vavříny i Corsy se spalovacím motorem: Jezdec Laurent Pellier na Opelu Corsa Rally4 ovládli juniorský evropský rally-šampionát (JERC) a získali pro Opel už pátý juniorský evropský titul!

Opel 9

Celkově vzato Opel naplno využil všech příležitostí, které náročný rok 2022 přinesl a opět udělal zásadní kroky k tomu, aby se do roku 2028 stal v Evropě plně elektrickou značkou. A to je cesta, kterou se bude společnost ubírat i v nadcházejícím roce, kdy vyjede nejenom první plně elektrická Astra Electric, ale i řada dalších lákavých novinek.

 Skladové vozy Opel