Jeep Avenger za 549.900,- Kč vč. DPH. Ihned k odběru! Objednávejte online - dovoz zdarma po celé ČR a k tomu obdržíte ještě dárek. Skladové vozy Jeep Avenger

Vnitřní radarový systém, s nímž si automobilka Volvo Cars připisuje celosvětové prvenství, zajistí, že na nikoho nezapomenete

Představte si jemné, téměř neznatelné pohyby hrudníku při dýchání spícího dítěte.

Nová funkce radaru sledujícího situaci v interiéru byla našimi inženýry vyvinuta tak, aby nabízela dostatečnou přesnost a citlivost na zaznamenání i těch nejmenších pohybů v submilimetrovém měřítku, jako jsou například již zmíněné pohyby spícího batolete. Jedná se o první funkci svého druhu, která vykrývá celý interiér vozu včetně zavazadlového prostoru.

Náš nový radarový systém, který byl nyní čerstvě představen a stane se součástí výbavy našeho připravovaného plně elektrického SUV EX90, byl navržen tak, aby pomohl předcházet hrozným tragédiím, jež se již pro mnoho rodin staly krutou realitou.

Vládní statistiky Spojených států amerických ukazují, že od roku 1998 zemřelo jen na území USA více než 900 dětí poté, co byly ponechány v rozpáleném voze. Srdcervoucí na tomto faktu je, že k většině těchto úmrtí došlo proto, že někdo zapomněl na to, že jeho dítě zůstalo ve voze.

Proto chceme přispět k tomu, že se na nikoho nebude zapomínat.

Náš nový radarový systém pro interiér bude zaveden jako součást standardní výbavy modelu EX90 – který bude odhalen 9. listopadu – nejprve tam, kde to místní zákony umožňují. Touto funkcí budou vybaveny také následující modely Volvo.

Technologie, která vás podpoří

Díky senzorům integrovaným ve stropní konzole, lampičkách na čtení ve stropě a v zavazadlovém prostoru vozu je náš systém prvním, který dokáže rozpoznat submilimetrové pohyby v celém prostoru kabiny.

Abychom dokázali pokrýt co největší část interiéru a bylo možné zjistit, zda v autě nezůstalo dítě nebo zvíře, rozmístili jsme radarové senzory po celé kabině zpředu dozadu, a to včetně zavazadlového prostoru.

„Nikdo se dobrovolně nerozhodne, že bude rozrušený nebo unavený, ale víme, že se to může stát,“ říká Lotta Jakobsson, naše senior technická specialistka na předcházení zraněním. „My všichni jsme jen lidé a roztržitost je součástí našich životů. My vás ale prostřednictvím nejmodernějších technologií podpoříme ve chvílích, kdy se necítíte nejlépe, čímž vám pomůžeme předcházet situacím, kdy byste ve voze mohli omylem zanechat ty nejmenší členy své rodiny nebo domácí mazlíčky.“

Abychom vás upozornili na potenciální riziko, aniž bychom vás přitom unavovali příliš častou aktivací upozornění, naši odborníci určili, že nejlepší dobou na upozornění, že ve voze zůstaly děti nebo domácí mazlíčci, je chvíle, kdy se pokoušíte vůz zamknout.

Kdykoli budete chtít vůz zamknout, aktivuje se ještě před zamčením vnitřní radarový systém, který rozpozná, zda se ve voze nacházejí děti nebo domácí mazlíčci.

Jestliže bude uvnitř vozu detekována přítomnost nějaké osoby nebo zvířete, vůz zůstane odemčený a na displeji středové konzoly se zobrazí upozornění na nutnost zkontrolovat kabinu, protože v ním zůstal některý z členů posádky.

Pokud ve voze zůstanou lidé nebo zvířata, může zůstat zapnutá klimatizace, která zvýší jejich komfort a současně pomůže předejít riziku podchlazení nebo naopak úpalu.

„Vždy jme zastávali vedoucí pozici v oblasti bezpečnosti a v ochraně životů chceme pokračovat i nadále tím, že stanovíme nové standardy automobilové bezpečnosti,“ uvádí Lotta Jakobsson. „To mimo jiné znamená, že se cítíte bezpečně a máte pocit klidu pramenící z vědomí, že je o vše postaráno. Tento typ emočního bezpečí vám pomůže užívat si život naplno a současně také předcházet tragédiím.“

Skladové vozy Volvo