V Rüsselsheimu se rozjela sériová výroba nové Astry

Právě dnes začínají sjíždět z výrobních pásů mateřského závodu automobilky Opel v německém Rüsselsheimu první Astry nové generace. Slavnostního momentu se vedle ředitele automobilky Uwe Hochgeschurtze zúčastnili také Volker Bouffier, ministerský předseda spolkové země Hesensko a její ministr hospodářství Tarek Al-Wazir, nechyběl ani starosta Rüsselsheimu Udo Bausch. Na českém trhu se první pětidveřové hatchbacky Astra objeví už v květnu – a od prvního momentu budou k dispozici nejenom se spalovacími motory, ale také jako plug-in hybridy. A už v roce 2023 vyjede i elektromobil Astra-e.

„Opel je tady v Hesensku doma – po řadu generací se právě tady automobily vyvíjejí a vyrábějí, hlavní závod Opelu v Rüsselsheimu je velmi významným zaměstnavatelem v rámci celého regionu. Jsme tedy nadšeni, že nová Astra sjíždí z montážních linek právě zdejší továrny Opel - tím společnost posiluje svůj závazek vůči této lokalitě,“ prohlásil hesenský premiér Volker Bouffier.

„Automobilový průmysl v současné době prochází strukturální transformací a hesenská vláda bude i nadále podporovat Opel při zvládání těchto výzev. Dnešním zahájením sériové výroby Astry a tlakem na elektromobilitu dává Opel jasně najevo, jak moc se zaměřuje na budoucnost,“ řekl ministr hospodářství Tarek Al-Wazir.

V interiéru nové generace Astry okamžitě zaujme plně digitální přístrojový štít Pure Panel. Zcela nové HMI rozhraní vyniká moderní grafikou a uživateli garantuje dokonale intuitivní ovládání prostřednictvím mimořádně velkého dotykového displeje. Ovšem důležitá nastavení, jako je např. teplota v interiéru, lze stále provádět pomocí několika výrazných mechanických ovladačů a přepínačů.

Pro moderní Opely je příznačný zájmem nejenom o komfort, ale i zdravé sezení. Přední sedadla nové Astry, vyvinutá přímo automobilkou, mají ergonomický certifikát AGR (Aktion Gesunder Rücken e.V.), takže dokonale podpírají tělo a neunaví ani při dlouhých jízdách. Řidiče při ovládání vozu podporuje i řada moderních asistenčních systémů, jako je např. head-up displej nebo kamera Intelli-Vision s úhlem záběru 360 stupňů.

 Skladové vozy Opel

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení