Jeep Avenger za 549.900,- Kč vč. DPH. Ihned k odběru! Objednávejte online - dovoz zdarma po celé ČR a k tomu obdržíte ještě dárek. Skladové vozy Jeep Avenger

V Rüsselsheimu se rozjela sériová výroba nové Astry

Právě dnes začínají sjíždět z výrobních pásů mateřského závodu automobilky Opel v německém Rüsselsheimu první Astry nové generace. Slavnostního momentu se vedle ředitele automobilky Uwe Hochgeschurtze zúčastnili také Volker Bouffier, ministerský předseda spolkové země Hesensko a její ministr hospodářství Tarek Al-Wazir, nechyběl ani starosta Rüsselsheimu Udo Bausch. Na českém trhu se první pětidveřové hatchbacky Astra objeví už v květnu – a od prvního momentu budou k dispozici nejenom se spalovacími motory, ale také jako plug-in hybridy. A už v roce 2023 vyjede i elektromobil Astra-e.

„Opel je tady v Hesensku doma – po řadu generací se právě tady automobily vyvíjejí a vyrábějí, hlavní závod Opelu v Rüsselsheimu je velmi významným zaměstnavatelem v rámci celého regionu. Jsme tedy nadšeni, že nová Astra sjíždí z montážních linek právě zdejší továrny Opel - tím společnost posiluje svůj závazek vůči této lokalitě,“ prohlásil hesenský premiér Volker Bouffier.

„Automobilový průmysl v současné době prochází strukturální transformací a hesenská vláda bude i nadále podporovat Opel při zvládání těchto výzev. Dnešním zahájením sériové výroby Astry a tlakem na elektromobilitu dává Opel jasně najevo, jak moc se zaměřuje na budoucnost,“ řekl ministr hospodářství Tarek Al-Wazir.

V interiéru nové generace Astry okamžitě zaujme plně digitální přístrojový štít Pure Panel. Zcela nové HMI rozhraní vyniká moderní grafikou a uživateli garantuje dokonale intuitivní ovládání prostřednictvím mimořádně velkého dotykového displeje. Ovšem důležitá nastavení, jako je např. teplota v interiéru, lze stále provádět pomocí několika výrazných mechanických ovladačů a přepínačů.

Pro moderní Opely je příznačný zájmem nejenom o komfort, ale i zdravé sezení. Přední sedadla nové Astry, vyvinutá přímo automobilkou, mají ergonomický certifikát AGR (Aktion Gesunder Rücken e.V.), takže dokonale podpírají tělo a neunaví ani při dlouhých jízdách. Řidiče při ovládání vozu podporuje i řada moderních asistenčních systémů, jako je např. head-up displej nebo kamera Intelli-Vision s úhlem záběru 360 stupňů.

 Skladové vozy Opel