Jeep Avenger za 549.900,- Kč vč. DPH. Ihned k odběru! Objednávejte online - dovoz zdarma po celé ČR a k tomu obdržíte ještě dárek. Skladové vozy Jeep Avenger

V roce 2023 byl Fiat 500e podruhé v řadě za sebou nejúspěšnějším městským elektrickým vozem v Evropě

Vedoucí vůz v Evropě v segmentech A+B BEV (s elektrickým pohonem) s tržním podílem 14,7 %.

 

První v 5 zemích – Itálii, Německu, Španělsku, Belgii a Rakousku – v segmentu elektrických městských vozů.

 

Fiat 500e je nejúspěšnějším elektrickým vozem koncernu Stellantis, prodává se na 44 trzích po celém světě.

 

V roce 2023 Fiat 500e svými vynikajícími prodejními výsledky potvrdil své vedoucí postavení v Evropě.

Olivier François, FIAT CEO and CMO Global of Stellantis, prohlásil:

 „Fiat 500e opět potvrdil svůj úspěch a již druhý rok po sobě je nejúspěšnějším městským vozem s elektrickým pohonem v Evropě. Od uvedení na trh bylo celosvětově zaregistrováno více než 185 000 kusů modelu 500e, který hraje významnou roli v ekologické transformaci mnoha světových metropolí. V současné době se 500e prodává ve 44 zemích a pokračuje tak v elektrifikaci značky po celém světě. Nabízíme jednoduchá, intuitivní a společensky relevantní řešení, u nichž jsou vždy v popředí pozornosti skutečné potřeby našich zákazníků.“

Úspěch elektrického vozu je dán jeho vynikajícími prodejními výsledky

Od svého uvedení na trh v roce 2020 je 500e nejprodávanějším městským elektromobilem v Evropě a nejprodávanějším elektrickým vozem skupiny Stellantis.

V loňském roce byl Fiat 500e v Evropě jedničkou v elektrickém segmentu A+B, jeho tržní podíl činil 14,7 %, což znamená meziroční nárůst o 0,3 procentního bodu, a to i přes pokles segmentu o 5 %. Kromě toho se umístil na prvním místě v Itálii, Německu, Španělsku, Belgii a Rakousku; na druhém místě ve Francii a na čtvrtém místě v Portugalsku a Polsku. V Evropě se prodalo téměř 65 000 kusů Fiatu 500e.

Pokud se podíváme na celý segment elektrických vozů v kontextu rostoucí pozornosti věnované otázkám životního prostředí, v roce 2023 se Fiat 500e umístil na stupních vítězů v Itálii a Německu a na čtvrtém místě ve Francii a Španělsku. Vezmeme-li v úvahu 10 největších trhů pro elektrické vozy, umístil na nich Fiat 500e celkově na čtvrté pozici.

Model 500e, navržený a vyrobený v Turíně, je symbolem italské kreativity a získává si příznivce výrobků Made in Italy po celém světě. Jeho úspěch podtrhuje také 42 mezinárodních ocenění, což z něj činí nejvíce oceňovaný model značky FIAT v historii.

V loňském roce se elektrická rodina výrazně rozrostla, a to o menší sestru Topolino a naopak větší model 600e, které pokračují ve vyšlapávání cesty směrem k elektrifikaci.

Skladové vozy Fiat

V roce 2023 byl Fiat 500e podruhé v řadě za sebou nejúspěšnějším městským elektrickým vozem v Evropě