Nový Opel Corsa za 384.990,- Kč vč. DPH. Ihned k odběru! Objednávejte online - dovoz zdarma po celé ČR a k tomu obdržíte ještě dárek. Skladové vozy Opel Corsa

Tonale Plug-in Hybrid Q4 získalo v USA titul Zelené SUV roku 2024 (Green SUV of the Year™)

Alfa Romeo Tonale Plug-in Hybrid Q4 získala titul Zelené auto roku 2024 udělovaný časopisem Green Car Journal.

Lithium-iontový akumulátor o kapacitě 15,5 kWh spolu s elektromotorem o výkonu 90 kW zajistí elektrický dojezd téměř 49 mil (80 km) ve městě a celkový více než 372 mil (600 km).

Pohon všech kol je tvořen přeplňovaným zážehovým motorem 1,3 litru pohánějícím přední kola a elektromotorem určeným pro pohon zadních kol.

Časopis Green Car Journal udělil modelu Alfa Romeo Tonale prestižní titul Zelené SUV roku 2024 (Green SUV of the Year™). Tonale je první model segmentu C-SUV značky Alfa Romeo, který je k dispozici s plug-in hybridním pohonem standardně kombinovaným s pohonem všech kol Q4, který je zárukou maximální trakce a bezpečnosti. Redaktoři časopisu Green Car Journal ocenili italský styl, jízdní dynamiku, praktičnost a špičkově vybavený interiér modelu Tonale.

„Alfa Romeo Tonale nabízí vzrušující a sportovní způsob řízení vozu s elektrickým pohonem,“ řekl Ron Cogan, redaktor a vydavatel časopisu Green Car Journal a webu GreenCarJournal.com. „Prvních 49 mil jedete stylovým a ikonickým italským elektromobilem s nulovými emisemi. Pokud si denní potřeby vyžádají delší cestu, plug-in hybridní pohonná jednotka s pohonem Q4 zajistí celkový dojezd více než 372 mil a poskytne plnohodnotnou jízdu bez obav z nutnosti nabíjení.“

Alfa Romeo Tonale je nejúčinnějším plug-in hybridním vozem s pohonem všech kol Q4 v segmentu C-SUV. Vyspělý systém pohonu využívá 1,3litrový zážehový přeplňovaný čtyřválec kombinovaný se šestistupňovou automatickou převodovkou pro pohon předních kol. Jeho efektivitu a výkonnost podporuje a současně také umožňuje pohon čistě na elektřinu lithium-iontový akumulátor s kapacitou 15,5 kWh, který dodává energii elektromotoru s nejvyšším výkonem 90 kW a točivým momentem 250 Nm. Celkový výkon celé soustavy je nejlepší ve své třídě: 280 k.

„S nejlepším výkonem ve své třídě 280 koní a dojezdem na čistě elektrický pohon více než 49 mi (60 km)l je Tonale dokonalým příkladem toho, jak se Alfa Romeo snaží spojit efektivitu s typickým sportovním charakterem, kterým je Alfa Romeo proslulá,“ řekl Larry Dominique, SVP, Head of Alfa Romeo North America. „Tonale je zatím prvním krokem na cestě elektrifikace značky, která se vyvíjí a zároveň zůstává věrná charakteristické italské DNA a stylu, který naši zákazníci milují.“

Časopis Green Car Journal

Oceňovaný časopis Green Car Journal se od roku 1992 zaměřuje na vztah mezi automobily, energiemi a životním prostředím. Digitální vydání nejnovějšího čísla časopisu, které obsahuje podrobný pohled na silné stránky a rozdíly hybridních, plug-in hybridních a bateriových elektrických vozidel, je k dispozici na stránkách GreenCarJournal.com.