Nový Opel Corsa za 384.990,- Kč vč. DPH. Ihned k odběru! Objednávejte online - dovoz zdarma po celé ČR a k tomu obdržíte ještě dárek. Skladové vozy Opel Corsa

Stellantis investuje 130 milionů EUR do závodu Opel v Eisenachu, kde se bude vyrábět nástupce současného modelu Grandland

Automobilový koncern Stellantis, do kterého patří i Opel, oznámil, že do závodu automobilky Opel v německém Eisenachu investuje přes 130 milionů EUR.

grand

V Eisenachu se v současné době vyrábějí SUV model Opel Grandland, zmíněná investice je určena především pro zajištění náběhu výroby nástupnického modelu. Ten bude postaven na zcela nové platformě STLA Medium a nabídka modelové řady bude obsahovat i čistě elektrickou BEV verzi. Na trhu se tato novinka Opelu objeví ve druhé polovině roku 2024.

Doplnění BEV elektromobilu do produktového portfolia závodu v Eisenachu potvrzuje závazek Opelu k plné elektrifikaci svých evropských modelů v horizontu roku 2028. Už v současné době se v Eisenachu vyrábějí i plug-in hybridní varianty Grandland PHEV.

„V Durynsku vyrábíme špičkové vozy už více než třicet let a neustále zvyšujeme naši konkurenceschopnost. S elektrickým nástupcem Opelu Grandland zůstaneme na této jasně definované cestě,“ říká Florian Huettl, generální ředitel automobilky Opel. "Nový investiční záměr je pro Opel dalším důležitým krokem na cestě k deklarovanému cíli stát se v Evropě do roku 2028 čistě elektrickou značkou."

Opel otevřel svoji továrnu v Eisenachu v září roku 1992, kdy se zde rozběhla výroba vozů Opel Astra. Do roku 2022, kdy závod slavil 30. výročí otevření, se zde vyrobilo více než 3,7 milionů automobilů.

Grandland 2 

Mohutná investice do závodu v Eisenachu je důležitým momentem strategického plánu skupiny Stellantis Dare Forward 2030, který si klade za cíl mj. dramatické snížení emisí CO2: V roce 2030 by emise CO2 měly klesnout na pouhou polovinu hodnoty roku 2021 a v horizontu roku 2038 by měly klesnout na úplnou nulu. Plán Dare Forward 2030 dále předpokládá, že do konce dekády bude skupina Stellantis prodávat v Evropě již jen BEV osobní elektromobily a v USA bude podíl BEV v prodejích osobních a lehkých užitkových vozů činit 50 %. Podle stejného plánu chce Stellantis do roku 2030 zdvojnásobit čisté příjmy (v porovnání s rokem 2021), trvale vykazovat dvouciferné provozní marže a stát se „jedničkou“ v zákaznickém hodnocení spokojenosti s produkty i souvisejícími službami.

Grandland 3

Do další elektrifikace a souvisejícího software hodlá Stellantis do roku 2025 investovat více než 30 miliard EUR – vše v zájmu vývoje a výroby BEV elektromobilů, které budou plně odpovídat přáním a požadavkům zákazníků.

Grandland 4

Aktuální produkce továrny v Eisenachu: Opel Grandland/ Grandland GSe

V současné době se v továrně automobilky Opel v německém Eisenachu vyrábějí populární kompaktní SUV modely Opel Grandland. Tento model neskrývá sportovního ducha, a přitom je stále velmi elegantní, vyniká intuitivním ovládáním a je vybavený inovativními technologiemi. Plně digitální přístrojový štít Pure Panel přináší nový druh zážitku z řízení. Grandland je navíc vybaven dalšími špičkovými technologiemi a asistenčními systémy, které zákazníci až dosud znali jen z vozů vyšších tříd. Jde především o adaptivní světlomety IntelliLux LED® Pixel s celkem 168 LED elementy. K dispozici je také systém nočního vidění Night Vision, který detekuje chodce a zvířata ve tmě na vzdálenost až 100 metrů a aktivně varuje řidiče. SUV Opel Grandland hrdě vystavuje novou „tvář“ značky – Opel Vizor. Zákazníci mají na výběr z několika variant vysoce účinných spalovacích motorů, nechybí ani plug-in hybridní verze. Vrcholem řady je sportovní model Grandland GSe s elektrickým pohonem všech kol a systémovým výkonem 300 k.

Skladové vozy Opel