RALLY ŠAMPIONÁT ELEKTROMOBILŮ ADAC OPEL e-RALLY CUP BUDE LETOS VÍCE MEZINÁRODNÍ

 

V loňském roce Opel s podporou německého autoklubu ADAC rozjel světově první rally šampionát elektromobilů ADAC Opel e-Rally Cup, ve kterém startují identické soutěžní vozy Corsa-e Rally.  A loňská Barum Rally (srpen 2021) byla vůbec prvním podnikem mimo „rodné“ Německo, kde se elektro-šampionát představil.

Letos se ADAC Opel e-Rally Cup naplno otevírá Evropě, kromě Německa se Corsy-e Rally a jejich piloti představí také v Nizozemsku, Rakousku a Francii. Bohužel to znamená, že letos se tento e-šampionát na „Barumce“ nepojede, protože se musí dostat i na další země. Ale už nyní můžeme naznačit, že do českého rallyového šampionátu (a tedy i na Barum Rally) nastoupí tuzemská ambiciózní posádka se zbrusu novým soutěžním speciálem Corsa Rally4!

…a pravděpodobně nezůstane u jediného vozu ?!?

Atraktivnější zvuk, více trakce

I přesto, že už vloni Corsy-e Rally prokázaly svou vysokou spolehlivost a působivé výkony, byly jejich zásadní technologie pro letošní sezonu dále optimalizovány. Například nově naladěný diferenciál s limitovaným prokluzem umožňuje ještě efektivnější přenos maximálního výkonu 100 kW a především točivého momentu 260 Nm na vozovku. Vylepšený byl i sound-systém vozu, takže soutěžní elektromobil je lépe slyšet a jeho akustický projev je atraktivnější.

První šampionát elektromobilů se rozvíjí. O start v ADAC Opel e-Rally Cupu mají zájem další a další týmy a jezdci z celé Evropy. Mladé piloty láká i vidina „prize-money“ 100 000 EUR a jedinečná šance postoupit v následujícím roce do ADAC Opel Rally Junior týmu. V něm usednou za volanty vozů Opel Corsa Rally4 a budou soutěžit v mezinárodních šampionátech.

 

Kalendář šampionátu ADAC Opel e-Rally Cup 2022

06./07.05.                ADAC Actronics Rally Sulingen*                                 Německo

20./21.05.                ELE Rally, Eindhoven                                                 Nizozemsko

10./11.06.                ADAC Rally Stemweder Berg*, Lübbecke                  Německo

14.-16.07.                Rally Weiz                                                                  Rakousko

19./20.08.                ADAC Saarland-Pfalz Rally*, St. Wendel                   Německo

08.-10.09.                Rally Mont-Blanc, Morzine                                         Francie     

14./15.10.                ADAC 3-Städte Rally*, Bavorsko                               Německo

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení