Nový Opel Corsa za 379.990,- Kč vč. DPH. Ihned k odběru! Objednávejte online - dovoz zdarma po celé ČR a k tomu obdržíte ještě dárek. Skladové vozy Opel Corsa

RALLY ŠAMPIONÁT ELEKTROMOBILŮ ADAC OPEL e-RALLY CUP BUDE LETOS VÍCE MEZINÁRODNÍ

 

V loňském roce Opel s podporou německého autoklubu ADAC rozjel světově první rally šampionát elektromobilů ADAC Opel e-Rally Cup, ve kterém startují identické soutěžní vozy Corsa-e Rally.  A loňská Barum Rally (srpen 2021) byla vůbec prvním podnikem mimo „rodné“ Německo, kde se elektro-šampionát představil.

Letos se ADAC Opel e-Rally Cup naplno otevírá Evropě, kromě Německa se Corsy-e Rally a jejich piloti představí také v Nizozemsku, Rakousku a Francii. Bohužel to znamená, že letos se tento e-šampionát na „Barumce“ nepojede, protože se musí dostat i na další země. Ale už nyní můžeme naznačit, že do českého rallyového šampionátu (a tedy i na Barum Rally) nastoupí tuzemská ambiciózní posádka se zbrusu novým soutěžním speciálem Corsa Rally4!

…a pravděpodobně nezůstane u jediného vozu ?!?

Atraktivnější zvuk, více trakce

I přesto, že už vloni Corsy-e Rally prokázaly svou vysokou spolehlivost a působivé výkony, byly jejich zásadní technologie pro letošní sezonu dále optimalizovány. Například nově naladěný diferenciál s limitovaným prokluzem umožňuje ještě efektivnější přenos maximálního výkonu 100 kW a především točivého momentu 260 Nm na vozovku. Vylepšený byl i sound-systém vozu, takže soutěžní elektromobil je lépe slyšet a jeho akustický projev je atraktivnější.

První šampionát elektromobilů se rozvíjí. O start v ADAC Opel e-Rally Cupu mají zájem další a další týmy a jezdci z celé Evropy. Mladé piloty láká i vidina „prize-money“ 100 000 EUR a jedinečná šance postoupit v následujícím roce do ADAC Opel Rally Junior týmu. V něm usednou za volanty vozů Opel Corsa Rally4 a budou soutěžit v mezinárodních šampionátech.

 

Kalendář šampionátu ADAC Opel e-Rally Cup 2022

06./07.05.                ADAC Actronics Rally Sulingen*                                 Německo

20./21.05.                ELE Rally, Eindhoven                                                 Nizozemsko

10./11.06.                ADAC Rally Stemweder Berg*, Lübbecke                  Německo

14.-16.07.                Rally Weiz                                                                  Rakousko

19./20.08.                ADAC Saarland-Pfalz Rally*, St. Wendel                   Německo

08.-10.09.                Rally Mont-Blanc, Morzine                                         Francie     

14./15.10.                ADAC 3-Städte Rally*, Bavorsko                               Německo