Jeep Avenger za 549.900,- Kč vč. DPH. Ihned k odběru! Objednávejte online - dovoz zdarma po celé ČR a k tomu obdržíte ještě dárek. Skladové vozy Jeep Avenger

Opel přechází od papírových manuálů k digitalizovaným - ušetří tak stovky tun papíru

Automobilka Opel respektuje závazky vůči životnímu prostředí a konkrétními kroky se snaží snižovat ekologickou zátěž planety. Nejmarkantnějším dokladem je plán stát se už v horizontu roku 2028 plně elektrickou značkou.  Stranou zájmu ale nezůstávají ani – na první pohled – mnohem subtilnější témata. Zatím posledním příspěvkem Opelu k ekologické udržitelnosti je rozhodnutí rasantně snížit množství tištěné dokumentace k vozům.

Katalog

Od nynějška bude ve všech nových vozech Opel (včetně elektrifikovaných) pouze stručná brožurka, která bude obsahovat QR kód. Prostřednictvím tohoto QR kódu se zákazníci rychle dostanou k digitalizovanému detailnímu návodu k obsluze svého vozu.

„Náš hlavní závazek vůči životnímu prostředí je jasně deklarovaný: V horizontu roku 2028 budeme plně elektrickou značkou! Myslíme ale i na takové detaily, jako je šetření přírodních zdrojů. Nahrazením objemných tištěných manuálů o stovkách stran jejich elektronickou verzí ušetříme obrovské množství papíru,“ říká Josef Šopík, ředitel českého zastoupení automobilky Opel. 

Katalog 2

Až dosud měly tištěné uživatelské manuály k vozům Opel (včetně servisní knížky a návodu k audiosystému) asi 500 stran. Přechod na přibližně stostránkovou brožuru, která ale stále obsahuje i servisní knížku, tedy představuje asi 80% úsporu papíru! Při započtení celkové roční produkce automobilky Opel znamená přechod na digitalizovanou formu manuálů úsporu několika set tun papíru ročně. Pokud by ale konzervativní zákazník přesto trval na tištěné formě, tištěný manuál samozřejmě dostane.

Katalog 3

Dostupnost informací o vozidle bude mimořádně snadná a spolehlivá: Stačí naskenovat QR kód v základní útlé brožurce, dodávané s novým vozem, a podrobné informace budou k dispozici online kdykoli a kdekoli. Vše funguje přes počítač, tablet nebo chytrý telefon. Odkaz na manuál je také v uživatelské aplikaci „myOpel". U novějších modelů Opel (např. Astra) lze navíc přímo na obrazovce palubního infotainmentu přehrávat krátká „výuková“ videa, která poskytují užitečné informace např. o tom, jak fungují jednotlivé asistenční systémy. Zdlouhavé listování v tištěném manuálu je tedy minulostí – a navíc se uvolní i místo v přihrádce před spolujezdcem.

Skladové vozy Opel