Jeep Avenger za 549.900,- Kč vč. DPH. Ihned k odběru! Objednávejte online - dovoz zdarma po celé ČR a k tomu obdržíte ještě dárek. Skladové vozy Jeep Avenger

NOVÝ OPEL MOVANO ELECTRIC: TO DÁVÁ SMYSL!

„Konečně elektrická dodávka, která dává smysl!” Tak hodnotí šéf autoprovozu významné kurýrské firmy pár stovek kilometrů najetých s vůbec prvním testovacím vozem Movano Electric, který se objevil v ČR.

 

Opel letos zásadně mění celou paletu svých užitkových vozu: Combo, Vivaro i Movano prošly zásadní modernizací, kromě pozměněného vnějšího designu (zaujme především typická „tvář“ značky Opel Vizor) se spousta změn odehrála i pod plechem karoserie. Efektivnější motory, vylepšené podvozky - to jsou hlavní zbraně, se kterými modernizované dodávky Opel vyrážejí do bojů o (především) flotilové zákazníky.

 

Nový Opel Movano Electric: To dává smysl!
Nový Opel Movano Electric: To dává smysl!

České zastoupení Opelu proto pro novináře a manažery firemních flotil zorganizovalo první seznamovací jízdy s elektrickým Movanem. Ti pozitivně hodnotili rozmanitou nabídkou karoserií (vedle konvenčních skříní jsou dostupné i dvojkabiny, podvozky pro nástavby, valníky nebo sklápěčka), objem nákladového prostoru až 17 m3 (verze L4H3) a užitečné zatížení až 1,4 tuny (pro vozy s celkovou hmotností do 3,5 tuny). A s elektrickou verzí Movano Electric se Opel především dojezdem řadí na samou špičku tohoto zatím malého, ale velmi potentního tržního segmentu.

 

Rychle sílící potenciál obchodu s elektrickými užitkovými vozy potvrzuje i Jakub Kučmaš, obchodní ředitel českého zastoupení značky Opel: „Po vlažném startu se letos s tendry na velké elektrické LUV vozy doslova roztrhl pytel - spousta velkých spedičních firem postupně obměňuje svůj vozový park a nakupuje elektrické verze. A Opel už sklízí první úspěchy: Vyhráli jsme zajímavé výběrové řízení na osm elektrických Movan, které si zákazník převezme už na podzim letošního roku. V dalších tendrech jsme v užším výběru.“

 

Zatímco dosud mělo Movano Electric elektromotor o výkonu 90 kW/122 k, nový model dostal elektromotor o výkonu 200 kW/272 k! Maximální točivý moment (dostupný hned po prvním sešlápnutí plynového pedálu) se zvýšil z 260 na 410 Nm - to znamená, že Movano Electric dokáže skvěle akcelerovat i s plným zatížením a udržovat rychlost až 130 km/h, kdy zasáhne omezovač. Předchozí baterie o kapacitě 37 a 70 kWh byly nahrazeny baterií o kapacitě 110 kWh, která umožňuje dojezd až 420 km (dle WLTP). „Reálný dojezd hodně přes 300 km naprosto vyhovuje většině rozvážkových firem a pokud taková společnost dokáže svoje dodávky nabíjet přes noc na firemních wallboxech, dává to velký smysl,“ říká jeden z flotilových manažerů.

Nový Opel Movano Electric: To dává smysl!
Nový Opel Movano Electric: To dává smysl!

A potěší i stabilní jízdní vlastnosti elektrické verze, které staví na nízko uloženém těžišti díky bateriím umístěným pod podlahou: „Nic proti dieselu, ale dieselové dodávky si občas v pruhu jedou, kam chtějí. Movano Electric ale sedí, jak přibité a přesně drží stopu,“ hodnotí šest stovek kilometrů za volantem Movana Electric Luděk Kortus, redaktor respektovaného měsíčníku Transport a logistika. Jeho poznatky najdete v přiloženém dokumentu.

 

Nové Movano Electric je standardně vybaveno třífázovou palubní nabíječkou o výkonu 11 kW pro nabíjení střídavým AC proudem a je zároveň vůbec prvním Opelem, který nabízí možnost nabíjení stejnosměrným DC proudem o výkonu až 150 kW. Na veřejné rychlonabíjecí stanici 150 kW trvá dobití na 80 % kapacity akumulátoru necelou hodinu. Tyto parametry potvrzuje i Marek Tomíšek, redaktor specializovaného portálu fDrive.cz: „Celkově nám nabíjení z 6 % do 80 % trvalo 45 minut.“ Jeho testy si můžete přečíst zde:

 

https://fdrive.cz/clanky/test-jak-rychle-se-nabiji-velka-elektricka-dodavka-opel-movano-e-test-nabijeni-12501

https://fdrive.cz/clanky/testujeme-velkou-elektrickou-dodavku-opel-movano-e-ptejte-se-na-to-co-vas-zajima-12420

Skladové vozy Opel