Jeep Avenger za 549.900,- Kč vč. DPH. Ihned k odběru! Objednávejte online - dovoz zdarma po celé ČR a k tomu obdržíte ještě dárek. Skladové vozy Jeep Avenger

Dýchejte uvnitř vozů Volvo čistější vzduch díky průkopnické technologii čištění vzduchu

Podle údajů Světové zdravotnické organizace a Světové alergologické organizace mají na stovky milionů lidí po celém světě negativní vliv alergie, astma a znečištěné ovzduší.

Proto společnost Volvo Cars podniká kroky, díky nimž může svým zákazníkům nabídnout ve svých nejnovějších vozech stále se zlepšující kvalitu vzduchu. Její průkopnická technologie čištění vzduchu pomáhá lidem dýchat čistější vzduch.

Společnost Volvo Cars věří, že čistý vzduch znamená spoustu výhod nejen z hlediska osobního zdraví, ale také z perspektivy bezpečnosti. Proto bude při vývoji svých vozů v tomto trendu i nadále pokračovat.

Pokročilý systém čištění vzduchu, jenž je součástí nejnovější technologie čištění vzduchu dostupné pro nové modely řady 90 a 60, získal CERTIFIKÁT nezávadnosti pro astmatiky a alergiky. Ten osvědčuje, že tento systém v souladu s podmínkami asociace Allergy Standards Limited (ASL) odstraňuje z nasávaného vzduchu až 99,9 % pylových alergenů z trávy, stromů a jiných rostlin.

Asociace Allergy Standards Limited (ASL) stojí za nezávislým certifikačním programem, který spotřebitelům pomáhá rozpoznat produkty vhodné pro lidi s astmatem a alergiemi.

„Tím, že našim zákazníkům pomůžeme zlepšit kvalitu vzduchu v kabině jejich vozu Volvo, přispějeme také ke snížení případných nežádoucích zdravotních účinků spojených se znečištěním ovzduší, alergeny a jemnými částečkami prachu,“ uvedla doktorka Maria Bernander, odbornice automobilky Volvo Cars na zdravotní vliv automobilových interiérů na cestující ve voze. „Kromě prokázání přínosů na zdraví jednotlivců studie ukázaly, že čistější vzduch přispívá ke zvýšení soustředěnosti, což vám může během jízdy pomoci koncentrovat se na řízení.“

Řidiči nejnovějších vozů Volvo navíc budou mít možnost na základě dat získaných v reálném čase posoudit, zda mají nechat vzduch v kabině svého vozu vyčistit. Na displeji středové konzoly se totiž zobrazují informace o aktuálním množství pylů ve vzduchu a úrovni kvality ovzduší. Díky této interně vyvinuté aplikaci se společnost Volvo Cars stává první automobilkou, která řidičům poskytuje živé údaje o hladině pylů v okolním vzduchu.

„Na základě pravidelného testování a dalšího vývoje funkcí čištění vzduchu můžeme našim řidičům nabídnout komfortnější a zdravější jízdní zážitek, což by mohlo zvýšit naši konkurenční výhodu,“ sdělil Anders Löfvendahl, technický expert na kvalitu vzduchu v kabině a také vlastník patentu této funkce.

Součástí vozidel vybavených nejnovější technologií čištění vzduchu automobilky Volvo je také senzor, který byl jako první svého druhu globálně uveden na trh v roce 2020. Jedná se o senzor, který měří množství prachových částeček PM 2.5 v kabině a umožňuje srovnat tuto hladinu se stavem okolního ovzduší.

Protože se jedná o metodu indikující množství jemných částeček ve vzduchu, představují senzory PM 2.5 velmi rozšířený způsob, jak určit kvalitu vzduchu. Ovzduší v městských oblastech je v celosvětovém měřítku prachovými částečkami často velmi znečištěno, přičemž hodnoty PM 2.5 překračují maximální hladiny doporučované Světovou zdravotnickou organizací (WHO), což jen zdůrazňuje potřebu minimalizace jejich množství.

Díky filtru ze syntetických vláken a ionizaci pokročilého systému čištění vzduchu společnosti Volvo Cars je u modelů řady 60 a 90 až 95 % všech jemných částeček PM 2.5 zadrženo mimo kabinu.

Mimoto dokáže pokročilý systém čištění vzduchu odstranit více než 97 % vzduchem přenášených virů, které se pokoušejí proniknout do kabiny přes vzduchový filtr, a snížit množství virů v interiéru až o 95 %. Výsledky nedávných testů provedených nezávislým rakouským výzkumným a testovacím institutem OFI prokazují, že účinnost virové filtrace a ionizátoru dělá z tohoto systému vysoce efektivní technologii proti virům přenášeným vzduchem.

Skladové vozy Volvo