Nový Opel Corsa za 384.990,- Kč vč. DPH. Ihned k odběru! Objednávejte online - dovoz zdarma po celé ČR a k tomu obdržíte ještě dárek. Skladové vozy Opel Corsa

Automobilka Volvo Cars uzavřela partnerství s technologickým investorem provozujícím platformu pro inovace Plug and Play

Automobilka Volvo Cars a globální platforma pro inovace Plug and Play spojily své síly, aby společně blíže seznámily skandinávský region s průkopnickými technologiemi pro udržitelnou mobilitu. Prvním hmatatelným výsledkem zmíněného partnerství je otevření nové platformy inovací společnosti Plug and Play v rodném městě automobilky Volvo Cars, ve švédském Göteborgu.

311047_Volvo_Cars_partners_up_with_the_technology_investor_and_innovation_platform

Společnost Volvo Cars je zakládajícím partnerem nové platformy, od níž se každoročně očekává zapojení více než 500 startupů, přičemž se budou postupně připojovat také další partneři.

Platforma Plug and Play pomáhá tzv. blue chip společnostem (jedná se o společnosti s vysokou váhou na akciovém trhu) z celého světa k propojení se skupinou strategicky vybraných startupů. Prostřednictvím svých více než 50 poboček rozesetých po celém světě má tato společnost na starosti více než 50 000 startupů a 500 partnerů, přičemž se může pochlubit působivým seznamem svých „absolventů“, mezi něž patří například Dropbox, PayPal, Trulioo nebo Rappi.

311051_Volvo_Cars_partners_up_with_the_technology_investor_and_innovation_platform

Tento přístup podporuje naše vlastní ambice týkající se vedoucí pozice v rámci transformace rychle se měnícího automobilového průmyslu. V budoucnu se budou vozy Volvo vyrábět jen s čistě elektrickými pohony, budou definovány softwarem a řízeny těmi nejmodernějšími výpočetními jádry, poroste jejich online prodej a v neposlední řadě se budou díky softwarovým aktualizacím vzdáleným přístupem postupem doby zlepšovat.

„Abychom se udrželi na špičce transformace, což je nezbytné pro dosažení našich odvážných cílů, nepřetržitě posunujeme technologické hranice,“ říká Javier Varela, náš provozní ředitel a zástupce generálního ředitele. „Abychom uspěli, musíme spolupracovat s těmi nejlepšími. A partnerství se společností Plug and Play nás zcela jistě k aspirované pozici přiblíží.“ 

Živoucí sít startupů

Doufáme, že se nám díky partnerství se společností Plug and Play podaří vytvořit živoucí síť startupů z celého světa. Možnost komunikovat a spolupracovat se startupy efektivněji a strukturovaněji nám pomůže v naší probíhající technologické transformaci. A současně to přispěje k užší spolupráci s našimi partnery v rámci našeho hodnotového řetězce.

Do uvedeného partnerství vstupujeme prostřednictvím naší prodloužené ruky pro kapitálové investice, fondu Volvo Cars Tech Fund, který představuje vyhledávaného strategického partnera jak pro startupy, tak pro potenciální partnery, kteří chtějí stát v čele budoucího technologického vývoje. Prostřednictvím Volvo Cars Tech Fund provádíme strategické investice do začínajících společností, přičemž vždy hledáme další průlom s potenciálem formovat budoucnost dopravy a mobility. Jako příklad za všechny uveďme investici do společnosti Luminar, která se nám vrátila v podobě technologie LiDAR pro naše vlajkové SUV, Volvo EX90, které jsme uvedli na trh koncem loňského roku.

Göteborská platforma pro inovace se bude zaměřovat na udržitelnost a digitální mobilitu. Technologické centrum sídlící v městské části Lindholmen, která v Göteborgu představuje jedno z míst s nejintenzivnější koncentrací znalostí a největším potenciálem dalšího růstu, zprostředkuje švédským společnostem propojení se startupy vyvíjejícími právě ty špičkové technologie, které s vysokou pravděpodobností umožní řešit výzvy zítřka.

311049_Volvo_Cars_partners_up_with_the_technology_investor_and_innovation_platform

Mimoto očekáváme, že nám partnerství se společností Plug and Play nabídne jedinečnou perspektivu pro sledování nejnovějších technologických trendů a také přístup k síti průmyslových lídrů a nejvyšších výkonných představitelů, kteří v souladu se zákony sdílejí osvědčené postupy a získané znalosti.

„Partnerství se společností Volvo Cars a otevření dveří pro vytvoření nové platformy inovací v Göteborgu je pro nás velkým potěšením,“ uvedl Saeed Amidi, zakladatel a generální ředitel technologického centra Plug and Play. „Umístění přímo v centru dění, které je doslova nabito technologicky zdatnými společnostmi a které má za sebou bohatou automobilovou tradici, není žádnou náhodou, protože jsme přesvědčeni, že se staneme centrem inovací pro startupy i korporace.“

Skladové vozy Volvo