Jeep Avenger za 549.900,- Kč vč. DPH. Ihned k odběru! Objednávejte online - dovoz zdarma po celé ČR a k tomu obdržíte ještě dárek. Skladové vozy Jeep Avenger

Automobilka Volvo Cars spolupracuje na vytvoření centra inovací v oblasti mobility, jehož smyslem je vyvíjet nové technologie

Připravované centrum Mobility Innovation Destination Torslanda bude na míru šité testovací prostředí pro vývoj automobilových technologií, jehož výhodou bude mimo jiné i blízkost k sídlu srdce naší společnosti, které se nachází ve švédském Göteborgu.Tato iniciativa představuje pokračování na naší cestě k elektrifikaci a rozvoji naší další generace prémiových elektromobilů, přičemž je současně i vděčným závazkem vůči našemu rodnému městu, které nám poskytuje útočiště již bezmála sto let.

Automobilka Volvo Cars spolupracuje na vytvoření centra inovací v oblasti mobility, jehož smyslem je vyvíjet nové technologie

Inovace simulujícím město. 

Centrum inovací nám umožní testovat nové technologie v prostředí, jehož smyslem je mimo jiné simulovat budoucí společenské podmínky, jejichž součástí by měly být i naše automobily. To v praxi znamená, že se vývoj technologií, jako jsou bezdrátové nabíjení vozidla, obousměrné nabíjení vůz-elektrická síť a systémy automatického řízení, nebude odehrávat pouze v laboratořích, ale že budeme schopni testovat, ověřovat a zkoušet naše inovace také v prostředí simulujícím město. 
 
 Kromě výstavby nových budov a areálů pro testování, inženýrské zázemí a zkoušky materiálů máme v plánu rozšířit kampus společnosti Volvo Cars Torslanda v Göteborgu také o prostory, kde by mohly působit start-upy a naši obchodní partneři.
 

Jedná se o iniciativu, za kterou stojí naše snaha vytvořit ekosystém, v němž můžeme pracovat na rozvoji budoucí mobility, což zahrnuje nejen automobily a jejich technologie, ale také infrastrukturu kolem nich. To vše by mělo jít ruku v ruce,“ uvedl Jim Rowan, generální ředitel společnosti Volvo Cars. „Naší ambicí je zaujmout průkopnickou roli v oblasti technologií, přilákat talentované lidi z celého světa a být ve spojení s dalšími průkopnickými společnostmi.“ 
 
 

Moderně pojaté kanceláře

Dalším krokem při vytváření nového centra Mobility Innovation Destination Torslanda je výstavba budov pro moderně pojaté kanceláře hned naproti přes silnici od našeho stávajícího kampusu. Stavba bude pokračovat na základě spolupráce automobilky Volvo Cars s realitními developerskými společnostmi Vectura Fastigheter a Next Step Group. 
 
Rozšíření našeho zázemí bude hrát zásadní roli při pokračování v naplňování našich strategických ambicí stát se do roku výrobcem čistě elektrických vozů a být lídrem v oblasti nových technologií a udržitelné mobility.

Automobilka Volvo Cars spolupracuje na vytvoření centra inovací v oblasti mobility, jehož smyslem je vyvíjet nové technologie

Ambiciózní jsou také cíle projektu na poli udržitelnosti. První z plánovaných nových staveb sloužících ryze pro účely společnosti Volvo Cars bude mít rozlohu 25 000 m2 a hybridní dřevěnou konstrukci, která se může oproti tradiční konstrukci z oceli a betonu pochlubit o 15 % nižší uhlíkovou stopou. Zahájení výstavby je plánováno na druhé čtvrtletí roku 2024, přičemž se očekává, že bude budova dokončena v roce 2026, tedy chvíli předtím, než automobilka Volvo oslaví v roce 2027 své sté výročí.
 
 V rámci současných plánů se počítá také se zapojením našeho kampusu do rozšíření iniciativy Göteborg Green City Zone. Tato zóna představuje oblast, kde mohou město Göteborg společně s automobilkou Volvo Cars a dalšími podniky, výzkumníky apod. testovat nové technologie nejen v automobilech, ale také s ohledem na infrastrukturu, s cílem dosáhnout zde do roku 2030 bezemisní dopravy.   

Automobilka Volvo Cars spolupracuje na vytvoření centra inovací v oblasti mobility, jehož smyslem je vyvíjet nové technologie

Mobilita po celém městě

Prostřednictvím této iniciativy se snažíme vylepšit naše spojení s dalšími inovačními uzly v oblasti mobility po celém městě a současně obohatit náš göteborský areál o nové technologické možnosti. 
Ve spojení s nedávno otevřeným centrem pro testování softwaru má tento areál silné inženýrské zastoupení. Zahrnuje výrobní závod, centrum designu a testovací a vývojová zázemí včetně pilotního výrobního závodu, laboratoře specializující se na baterie, aerodynamických tunelů a centra bezpečnosti s laboratořemi pro provádění nárazových testů. Ve výstavbě je také nová továrna na baterie společnosti Novo, která je naším společným podnikem se společností Northvolt. V roce 2022 mimoto společnost Volvo Cars oznámila svůj záměr investovat 10 miliard švédských korun do naší továrny Torslanda určené k výrobě příští generace plně elektrických vozů, což zahrnuje také představení nového zařízení na odlévání velkých hliníkových dílů, novou továrnu na montáž baterií a kompletní rekonstrukci lakovny a finální montážní linky.

Součást většího ekosystému 

Centrum Mobility Innovation Destination Torslanda se připojí na rostoucí seznam našich výrobních a vývojových areálů po celém světě, mezi které patří mimo jiné také naše nedávno otevřené centrum pro testování softwaru v Göteborgu a několik technologických center, tzv. Tech Hub.
 
 Centra Tech Hub provozujeme ve Švédsku (Stockholm a Lund), Polsku (Krakov), Indii (Bangalúr) a Singapuru. Inženýrská centra máme také ve švédském Göteborgu a čínské Šanghaji. Ačkoli má každá z těchto lokalit své vlastní zaměření, společně představují klíčovou síť strategicky rozmístěných inovačních center.

 

Bližší informace najdete na webu: https://www.innovationdestinationtorslanda.com

Skladové vozy Volvo