Volvo zve na Severskou filmovou zimu 2020

7 úno 2020

Automobilka Volvo ráda podporuje zajímavé počiny z oblasti kultury, filmové umění nevyjímaje. Tím spíše, jedná-li se o filmy přicházející z její domoviny a blízkého okolí.

Severská filmová zima je tradiční přehlídkou severské kinematografie a Volvo Car Czech Republic je již šestým rokem jejím partnerem. Letošní jubilejní, desátý ročník představí v průběhu února a března ve dvacítce českých a moravských kin snímky z Finska, Švédska, Dánska, Norska, Islandu a pobaltských zemí.

Slavnostní zahájení proběhne ve čtvrtek 13. února v 18 hodin v pražském kině Lucerna. Bude spojeno s projekcí dramatu finského režiséra Juhy Lehtoly Role člověka.

Dalšími festivalovými snímky jsou komediální drama Nicota, drama Time Out, milostný příběh Země nadějí, dánská absurdní komedie s humornými hororovými prvky Mrtvé nechte spát či norský historický snímek Králův nesouhlas. Do Švédska diváky zavede thriller Videoman, do Nizozemska rodinné drama Fénix. Zajímavostí pro české diváky je také obsazení herečky Ester Geislerové do role ve finsko-lotyšské romantické komedii Psi nenosí kalhoty.

Festival se dlouhodobě snaží vyjít vstříc i divákům se sluchovým znevýhodněním. Všechny filmy jsou opatřeny barevně upravenými titulky pro neslyšící. Organizátoři nezapomínají ani na zahraniční návštěvníky festivalu: při promítání v Praze, Brně a Ostravě budou filmy doplněny také titulky anglickými.

Festival pořádaný Severským filmovým klubem podporují vedle českého zastoupení Volva Ministerstvo kultury ČR, Magistrát hlavního města Prahy, Magistrát města Brna, Norský filmový institut, Dánský filmový institut, Švédský filmový institut, Finský filmový fond a velvyslanectví severských a pobaltských států.

Více informací na: www.sfklub.cz

Severská filmová zima
Severská filmová zima

Text který píšete je pro mne moc dlouhý, zkuste ho zkrátit