Sauber a Alfa Romeo budou nadále společně bojovat jako tým Alfa Romeo Racing

20. srpen 2019

Dvě z nejvýznamnějších značek v motoristickém sportu - Sauber a Alfa Romeo -, jež se společně účastnili loňského mistrovství světa formule 1 jako tým Alfa Romeo Sauber F1 Team se v nové sezoně utkají o titul mistra světa pod novým týmovým označením Alfa Romeo Racing. Týmovými jezdci budou mistr světa z roku 2007 Kimi Räikkönen a mladý italský talent Antonio Giovinazzi.

Pouhý rok po svém založení (24. června 1910) Alfa Romeo debutovala v motoristickém sportu a zvítězila v závodu pravidelnosti jízdy v Modeně. Od té doby se stala legendou motoristického sportu a získala řadu cenných vítězství v mnoha mezinárodních šampionátech včetně formule 1. V roce 2019 bude vozy týmu Alfa Romeo Racing zdobit slavný symbol čtyřlístku, který se od roku 1923 objevuje na nejrychlejších a nejvýkonnějších vozech značky Alfa Romeo.

Dlouhodobé partnerství mezi týmem Sauber a titulárním sponzorem Alfou Romeo započalo v roce 2018. Během uplynulého roku tým výrazně pokročil a v celkovém hodnocení skončil na 8 místě. Spolupráce obou značek byla prodloužena a rozšířena, přičemž řízení týmu má nadále na starosti jeho vlastník, společnost Sauber. Cílem Alfy Romeo Racing je dosažení velmi ambiciózních výsledků ve vrcholné disciplíně motoristického sportu.

Frédéric Vasseur, vedoucí týmu Alfa Romeo Racing:

„S potěšením oznamujeme, že do nové sezony mistrovství světa formule 1 vstupujeme s novým týmovým označením Alfa Romeo Racing. Od zahájení spolupráce s našim titulárním sponzorem Alfou Romeo v roce 2018 uskutečnil tým fantastický pokrok po technické, obchodní i sportovní stránce. To samozřejmě motivuje všechny členy týmu, ať už na trati či ve švýcarském sídle k dalšímu rozvoji každého oboru našeho týmu a současně umožňuje, aby naše vášeň pro závodění, technologie a design pokročila vpřed."

Mike Manley, generální ředitel FCA:

„Alfa Romeo Racing je nové jméno, avšak s dlouhou historií ve světě formule 1. Jsme hrdi na spolupráci se společností Sauber a na možnost přinášet do vrcholné disciplíny motoristického sportu technickou výjimečnost a italský styl, kterými je značka Alfa Romeo proslulá. S Kimi Räikkönenem a Antoniem Giovinazzim za volanty monopostů a zkušenostmi Alfy Romeo a týmu Sauber je tým Alfa Romeo Racing připraven soutěžit o mistrovský titul."

========================================================================================================================================================

Nezapomeňte! Skladové vozy Alfa Romeo vždy najdete na odkazu https://auto.srba.cz/ALFA%20ROMEO/

Testovací jízdu s vozy Alfa Romeo si můžete objednat na odkazu https://auto.srba.cz/demo/ALFA%20ROMEO/

Sauber a Alfa Romeo budou nadále společně bojovat jako tým Alfa Romeo Racing