Cenami ověnčená modelová řada automobilky Volvo Cars jasně dokazuje, že tři šéfové designu jsou lepší než jeden

Všichni tři šéfové pro design spojili své síly, aby udělali z automobilky Volvo Cars jednu z předních světových prémiových automobilových značek. Thomas Ingenlath, Robin Page a Maximilian Missoni úzce spolupracovali na vývoji hrdě neseného a sebejistého skandinávského designového jazyka propojením svých rozmanitých přístupů. Minulý týden společnost Volvo Cars uspořádala ve Stockholmu speciální akci, v rámci níž vůbec poprvé svedla na jedno místo všechny tři šéfy pro design a kompletní řadu nových modelů, které navrhli.

Volvo 3 sefove designu

Nová modelová řada je ztělesněním finanční a provozní transformace, jíž automobilka v posledních letech prošla, a také pěti po sobě jdoucích let rekordního globálního prodeje, které od roku 2014 přinášejí výrazné zlepšení ziskovosti.

Po změně vzhledu portfolia automobilky Volvo Cars a omlazení značky Volvo v průběhu předchozích let se trio designérů nyní zaměří na budoucí designové příležitosti, které švédská automobilka vytvoří svým posunem směrem k elektrifikovaným a kompletně autonomně řízeným vozidlům.

Prvním modelem Volvo, na němž byl představen nový designový jazyk, se stalo velké SUV Volvo XC90, uvedené v roce 2014. Tento vůz udal tón všem následujícím novým modelům řad 90, 60 a 40, jež byly postaveny na základě modulárních platforem SPA a CMA, díky nimž se mohou výsledné automobily pochlubit prémiovými proporcemi.

Všechna tři prémiová SUV značky vyhrála prestižní ocenění Auto roku udělované v Severní Americe, Asii a Evropě, což jen dokládá úspěch nového designového jazyka automobilky Volvo.

„Pracovat s Maxem a Robinem je pro mě potěšení. Vzájemná spolupráce je pro nás příjemná a jeden druhého inspirujeme,“ uvedl Thomas Ingenlath, ředitel pro design. „Nejvíce hrdý jsem na to, že se nám podařilo zasadit Volvo do správného rámce prémiové skandinávské značky, jež se může pochlubit designem, díky němuž nabízí atraktivní a žádané produkty.“

„Máme skutečně dobrý, přátelský vztah a našli jsme skvělý způsob, jak jako kolegové spolupracovat,“ řekl Robin Page, ředitel pro design v automobilce Volvo. „Předtím, než jsme se s Maxem připojili k Volvu, Thomas vytvořil strategii, na jejímž základě jsme následně sestavili tým potřebný k naplnění jeho vize. Výsledkem je současná fantastická modelová řada.“

„Myslím, že jsme skutečně uvedli design značky Volvo do prémiového segmentu,“ uvedl Maximilian Missoni, ředitel pro design exteriéru. „Nejsilnější Thomasovou silnou stránkou je jeho vizionářství a jeho smysl pro vytváření velkých věcí pro budoucnost. Robin zase proměnil design interiéru a dodal značce Volvo kvalitu, která nastavila absolutní standard.“

Spolupráce designérského týmu se rozšiřuje nad rámec designu. Jeho členové například úzce spolupracovali s experty automobilky Volvo Cars na bezpečnost, aby společně vyvinuli komunikační způsoby budoucích autonomně řízených vozidel, které jsou demonstrovány prostřednictvím konceptu 360c. Zmíněný koncept současně dokazuje hodnotu kreativního designu, jenž otevírá další potenciální obchodní příležitosti.

„Během posledních pěti let jsme mohli sledovat masivní změnu, kterou značka Volvo prošla až do své současné podoby,“ řekl Robin Page. „Z velké části je to o automobilovém designu a o způsobu, jakým prezentuje značku Volvo a Skandinávii. Když se podíváme na příští generaci vozů, bude zajímavé sledovat, jakým způsobem do ní začleníme nové technologie a jak vdechneme novým produktům esenci skandinávského designu.“

Volvo 3 sefove designu Volvo 3 sefove designu Volvo 3 sefove designu Volvo 3 sefove designu