Šéf Opelu Michael Lohscheller byl vyhodnocen jako „ředitel roku“ a získal cenu „Eurostar 2019“

2 zář 2019

Generální ředitel automobilky Opel Michael Lohscheller byl renomovaným magazínem Automotive News Europe vyhodnocen jako nejlepší ředitel roku a získal respektovanou cenu „Eurostar 2019“. Uznávaný magazín tímto oceňuje roli Michaela Lohschellera při řízení „comebacku“ značky Opel. Michaela Lohschellera je prvním ředitelem automobilky Opel, který získal cenu „Eurostar“.

„Toto ocenění je především oceněním celému týmu, který v posledních měsících udělal obrovské věci. Každý den v Opelu tvrdě pracujeme na návratu ke stabilní profitabilitě naší značky. Můžeme být hrdí na to, čeho jsme v rámci Groupe PSA dosáhli – a uděláme vše proto, aby logo Opelu zase jasně zářilo,“ říká Michael Lohscheller.

Po začlenění Opelu do koncernu Groupe PSA v létě roku 2017 vypracoval manažerský tým Opelu vedený Michaelem Lohschellerem vlastní plán restrukturalizace automobilky, který byl nazván PACE!. Hlavními cíli plánu PACE! jsou trvalá ziskovost automobilky, její globalizace a elektrifikace. Díky důslednému naplňování plánu PACE! Opel už v roce 2018 Opel dosáhl (po téměř dvou desítkách let ztrát) provozního zisku 859 milionů EUR - nejvyššího provozního zisku v celé 157-leté historii značky Opel. A v první polovině roku 2019 ozdravování Opelu pokračovalo – i ve složitých podmínkách automobilového odvětví docílil Opel provozního zisku 700 milionů EUR.

„V posledních letech se ve vedení automobilky Opel vystřídala řada generálních ředitelů. Michael Lohscheller se však stal prvním, kdo po vypracování komplexního plánu nejen dodal očekávané výsledky, ale dokonce je překonal,“ říká Luca Ciferri, šéfredaktor Automotive News Europe.

Michael Lohscheller je generálním ředitelem Opelu od června roku 2017. Předtím (od září 2012) byl finančním ředitelem automobilky. Lohscheller, narozený 12. listopadu 1968, studoval na Univerzitě aplikovaných věd v Osnabrücku v Německu a na univerzitě ve španělské Barceloně. Od roku 1993 do roku 1996 studoval European Marketing Management a získal titul Master of Arts (MA) na Brunel University v Londýně. Je ženatý, má dvě děti a je vášnivým běžcem na dlouhé trati, který již úspěšně dokončil 110 maratonů.

Automotive News Europe je předním světovým automobilovým časopisem, který v Evropě působí od roku 1996. Už od roku 1998 časopis každoroční uděluje ceny „Eurostar“. Podle poroty toto ocenění dostávají ti „nejlepší z nejlepších“ ze všech oblasti automobilového průmyslu. Mezi vítězi už byli např. generální ředitel Groupe PSA, Carlos Tavares (v roce 2017). Michael Lohscheller převezme cenu „Eurostar“ v předvečer Mezinárodního autosalonu IAA ve Frankfurtu na Mohanem, kde Opel představí nejnovější generaci svého bestselleru Corsa.

Šéf Opelu Michael Lohscheller byl vyhodnocen jako „ředitel roku“ a získal cenu „Eurostar 2019“
Šéf Opelu Michael Lohscheller byl vyhodnocen jako „ředitel roku“ a získal cenu „Eurostar 2019“

Text který píšete je pro mne moc dlouhý, zkuste ho zkrátit