Opel rozjel sériovou výrobu nových Insignií

16 zář 2020
  • Mateřský závod v německém Rüsselsheimu bude vyrábět nové Insignie a zanedlouho i další modely.
  • Nová Insignie dostává vysoce efektivní motory a inovativní asistenční systémy.

Opel již před časem oznámil, že v hlavním závodě značky v německém Rüsselsheimu se bude v blízké budoucnosti vyrábět i Astra nové generace a zcela nový model sesterské značky DS – a oba tyto modely budou využívat moderní elektrifikovatelnou platformu EMP2. Právě dnes se ale v mateřském závodě automobilky Opel oficiálně spustila sériová výroba nové Insignie.

Nová generace řady Insignia se za zákazníky vypraví ve třech podobách, tedy jako elegantní liftback „Grand Sport“, pohledné a praktické kombi „Sports Tourer“ a sportovně laděný model „GSi“. Pod kapotou se objeví zážehové i vznětové motory, jejichž výkony začínají na 90 kW/122 k čtyřválcového turbodieselu 1.5 CDTI a vrcholí na 169 kW/230 k přeplňovaného zážehového čtyřválce 2.0 Turbo. Špičkové verze budou mít k dispozici stálý pohon všech kol s vektorováním točivého momentu a samočinnou 9-stupňovou převodovku.

Ve výbavě nových Insignií se objeví např. zcela nová LED matrixová světla s 2x84 LED elementy. Na bezpečnost myslí systémy udržování jízdního pruhu nebo varování před čelní kolizí a nouzového brždění.

Opel Insignia
Opel Insignia

Srba servis, Skladové vozy, Insignia


Text který píšete je pro mne moc dlouhý, zkuste ho zkrátit