Opel Corsa Rally4 na startovní čáře

23 zář 2020

 • Opel Corsa Rally4 připraven pro sezonu 2021
 • Nový soutěžní speciál zaujal už během testů ve Francii
 • Corsa Rally4 pokračuje ve stopách vítězícího modelu ADAM R2

S novou Corsou Rally4 Opel otvírá novou kapitolu svého dlouholetého a úspěšného působení v motoristickém sportu. Nová Corsa Rally4, která je postavena pro národní a mezinárodní rally-šampionáty zákaznických týmů, je pokračovatelem modelu ADAM R2, se kterým Opel vybojoval tituly Mistra Evropy v juniorské kategorii v řadě od roku 2015 až do 2018. Kromě toho od své homologace v roce 2014 dosáhl ADAM R2 více než dvou stovek vítězství ve třídě, 530 pódiových pozic a 32 titulů v národních šampionátech.

Corsa Rally4 byla vyvinuta podle regulí třídy Rally4, která nahrazuje kategorii R2. Namísto vysokootáčkového atmosférického čtyřválce v modelu ADAM R2 má Corsa Rally4 výkonný přeplňovaný tříválec 1.2 Turbo, který s řídicí jednotkou Magneti Marelli dává výkon 208 k a jeho točivý moment vrcholí na hodnotě 290 Nm. Výkon se přenáší na přední kola přes pětistupňovou sekvenční převodovku a třístupňově nastavitelný diferenciál se zvýšenou svorností. Kola soutěžní Corsy Rally4 jsou odpérována speciálními pružinami Eibach a tlumena nastavitelnými tlumiči Öhlins.

Před pár týdny ladili specialisté divizí Opel Motorsport a PSA Motorsport nové Corsy Rally4 na jihu Francie. Během pěti dnů najeli zkušební piloti přes 1000 náročných kilometrů na šotolině i asfaltu. Za volantem se střídali známi piloti Yoann Bonato a Marijan Griebel, kteří si novou soutěžní Corsu velmi pochvalovali. „Corsa Rally4 se snadno řídí a čitelně reaguje na změny nastavení. Téměř okamžitě jsem získal za volantem jistotu,“ říká Marijan Griebel. „Díky delšímu rozvoru je Corsa Rally4 ve vysokých rychlostech stabilnější než ADAM R2 a stále je velmi agilní. Přeplňovaný motor má skvělý zátah, díky vyššímu točivému momentu v nižších otáčkách nemusí pilot tolik řadit, jako u vozu s atmosférickým motorem. Také trakce je výborná, nová Corsa Rally4 se zkrátka profiluje jako velmi nadějný rallyový vůz.“

Homologace nového Opelu Corsa Rally4 je plánována na 1. prosinec 2020. Ihned poté se rozjede výroba zákaznických vozů a začnou se nabírat objednávky. „Naši zákazníci se mohou těšit na skutečně rychlý a spolehlivý soutěžní speciál,“ říká šéf divize Opel Motorsport Jörg Schrott. „Corsu Rally4 jsme navrhovali s ohledem na co nejnižší provozní náklady. Díky tomu nebude sportovní nasazení tak finančně náročné a přitom klienti dostanou velmi výkonné sportovní nářadí.“ Opel chce cenu nových soutěžních speciálů Corsa Rally4 zveřejnit v nejbližší době.

Corsa Rally4 představuje druhou větev spolupráce automobilky Opel a německého autoklubu ADAC při podpoře mladých talentovaných pilotů. Tou první je šampionát ADAC Opel e-Rally Cup, ze kterého ti nejlepší postoupí do týmu ADAC Opel Rally Junior Team za volanty vozů Corsa Rally4.

Opel Corsa Rally4 – technické specifikace

 • Motor: Zážehový tříválec 1.2 Turbo
 • Zdvihový objem: 1199 cm3
 • Vertání/zdvih: 75  x  90,48 mm
 • Motor-management: Magneti Marelli, přímé vstřikování paliva
 • Výkon: cca. 153 kW/208 k při 5450 ot/min
 • Točivý moment: 290 Nm při 3000 ot/min
 • Převodovka: Pohon předních kol, 5-stupňová sekvenční převodovka Sadev, třístupňově nastavitelný diferenciál se zvýšenou, dvoukotoučová keramická spojka (183 mm)
 • Brzdy:
  Vpředu: Ventilované kotouče 330 mm (šotolina 290 mm), 4-pístkové třmeny
  Vzadu: Kotouče 290 mm, 2-pístkové třmeny
  Hydraulická „fly-off“ ruční brzda
 • Podvozek: Vpředu vzpěry McPherson, nastavitelné pružiny Eibach a tlumiče Öhlins
 • Kola: Vpředu 7 x 17“, vzadu 6 x 15“
 • Karoserie:
  Odlehčená samonosná, vestavěný svařovaný ochranný rám
  Ochrana motoru a převodovky
  Elektronický protipožární systém
  Rychloupínací zámky kapoty motoru a víka zavazadelníku
  Tažná oka
 • Elektrovýzbroj: XAP displej s dataloggerem, tripmaster, přídavné světlomety
 • Rozměry:
  Délka: 4065 mm
  Šířka: 1727 mm
  Rozvor: 2550 mm
 • Hmotnost: 1080 kg (dle regulí třídy Rally4)

Srba servis - Opel Corsa
Srba servis - Skladová vozidla - Opel Corsa

Opel Corsa Rally4 na startovní čáře
Opel Corsa Rally4 na startovní čáře
Opel Corsa Rally4 na startovní čáře

Text který píšete je pro mne moc dlouhý, zkuste ho zkrátit