„One-Shot“, film od společnosti VICE, vypráví příběh o tvůrčím procesu a genezi jednorázových modelů 500, tří nadčasových mistrovských děl

3 čen 2020
  • Od dnešního dne je možné shlédnout „One-Shot“, odhalení „zákulisí“ vývoje a prezentace jednorázových modelů na bázi nové 500. Jedná se o tři exkluzivní interpretace nové 500 od společností Armani, Bvlgari a Kartell.
  • Filmem diváky provází Olivier François – prezident značky Fiat a vedoucí marketingu FCA, a to formou rozhovorů s designéry, vyprávěním partnerů projektu a bližšího pohledu na detaily a výběr udržitelných materiálů.
  • Dokument One-Shot můžete shlédnout
  • zde

„Nikdy nedostanete druhou šanci udělat první dojem.“ Těmito slovy vysvětluje Olivier François – prezident značky Fiat a ředitel marketingu FCA, proč by měla být prezentace nové 500 považována za milník v automobilovém průmyslu, což je přesně místo, kam patří. 

Stejnými slovy začíná film společnosti Vice, který je věnovaný třem mistrovským dílům. Tyto nadčasové ikony vznikli během neuvěřitelného šestiměsíčního procesu, od prvního setkání s našimi partnery v prostoru Fiat Style Center v Turíně až po prezentaci v Miláně.

Tyto jedinečné a exkluzivní jednorázové modely vznikly ve spolupráci s třemi ikonickými společnostmi „Made in Italy“: Armani, Bvlgari a Kartell.

Krátký film zachycuje neúnavnou sérii setkání a procesů, což vyzdvihuje týmovou práci, úzký vztah mezi designéry z různých oborů a emoce, které v tomto mimořádném projektu hrály aktivní roli. Výsledkem je trojice jedinečných interpretací nové pětistovky vytvořená ve spolupráci se společnostmi, které patří k italským ikonám.  

Tato trojice modelů je ztělesněním stylu, kreativity a řemeslných dovedností, které naše partnery doprovázejí při jejich vizi budoucnosti Země. Udržitelnost by totiž měla být kombinovaná s vynikajícím know-how, kreativitou a inovacemi.

Diváky na této cestě provází Olivier François – charizmatický „režisér a kormidelník“ projektu jednorázovek, který vypráví o tvůrčím procesu, z kterého vzešly tyto tři jedinečné modely. Jejich cesta začala v Turíně, v kolébce značky Fiat.  Pokračovala přes Řím po cestě se západy slunce, barvami a tvary, které charakterizují značku Bvlgari a skončila v Miláně, světovém městě módy a designu, k čemuž nemalou mírou přispěly i značky Armani a Kartell. Poté dochází ke zvratu a Miláno se stává také kulisami prezentace nové řady 500.   

Film zachycuje i závod s časem v důsledku zrušeného ženevského autosalonu a hledání plánu B. Prezentace nové 500 a jednorázových modelů se tak zcela mění a stěhuje do Milána.

Dokument „One-Shot“ je k vidění na sociálních kanálech značky Fiat (YouTube, Facebook a Instagram). Působivý 15minutový krátký film realizovala společnost Rockets Film pro produkční společnost VICE. Jazykem dokumentaristů odhaluje aspekty, které jsou běžně veřejnosti skryté.

V originálním, realisticky pojatém a evokativním filmu se divákům otevírají dveře do prostoru Fiat Style Center v Turíně. Exkluzivně tak můžeme nahlédnout do oddělení Color & Material vedeného Rossellou Guasco, které je jakousi směsí sofistikovaného výzkumného centra a elegantního módního ateliéru. Záběry zachycují téměř posedlou pozornost věnovanou každému detailu, což je typický rys italské kreativity a také emoce, které celý tým prožívá při tvorbě něčeho tak jedinečného. Dokument pokračuje rozhovorem s šéfdesignérem Klausem Bussem, který vysvětluje, co vše tvůrčí proces zahrnoval a jakou roli hrála a hraje 500 v historii průmyslového designu. Bylo to právě stylistické centrum v Turíně, které v roce 2007 přepracovalo legendární Cinquino z 50. let, aby opět vneslo barvy a život do ulic celého světa a stalo se jedinečnou a jasnou odpovědí na současné požadavky městské mobility. Během březnové prezentace jednorázových modelů v Miláně bylo rovněž oznámeno, že Fiat 500 se stal čestným členem a italskou ikonou prestižní nadace Altagamma, která sdružuje nejlepší italské společnosti, které ve světě propagují italskou výjimečnost.

Nyní, v roce 2020, nastupuje nová éra a nastal čas, aby Fiat 500 využil veškerou svou popularitu a inspiroval ke změnám a stal se součástí řešení. Na cestě změn však nelze stát sám. Potřebujete partnery se stejně pozitivním pohledem, kteří se chtějí podílet na zlepšování stavu Země a sdílejí stejné hodnoty a cíle. Toto přirozené prostředí pak pochopitelně vedlo ke vzniku tří velkolepých jednorázových modelů, které jsou svědectvím touhy po udržitelnosti a zlepšení celkového stavu Země. Společnosti Armani, Bvlgari a Kartell, symboly italské výjimečnosti po celém světě, které se podíleli na projektu nové 500, vdechly změnám život tím, že vytvořili tři unikátní modely oslavující příchod prvního plně elektrického vozu skupiny FCA, který byl od počátku navrhován jako elektromobil.  

Více informací, fotografie a záběry nového Fiatu 500 a trojice jednorázovek jsou k dispozici na odkazu http://www.media.fcaemea.com/em-en/fiat/press/the-new-500-is-coming-it-s-time-to-take-action-to-create-a-better-future.

Fiat-One_Shot
Fiat-One_Shot

Text který píšete je pro mne moc dlouhý, zkuste ho zkrátit