Koncept Fiat Centoventi získal prestižní cenu Red Dot Award 2019

24 říj 2019
  • Revoluční koncept Fiat Concept Centoventi, vize značky Fiat pro demokratickou elektrickou mobilitu budoucnosti získal ocenění Red Dot Award 2019 v kategorii Design Concept, jednu z nejprestižnějších cen za průmyslový design na světě.

Revoluční koncept Fiat Concept Centoventi, vize značky Fiat pro demokratickou elektrickou mobilitu budoucnosti získal ocenění Red Dot Award 2019 v kategorii Design Concept, jednu z nejprestižnějších cen za průmyslový design na světě.

Slavnostní předání cen Red Dot Award 2019 proběhlo v Singapuru v zálivu Marina Bay. Koncept Centoventi získal cenu v jedné ze tří kategorii, a to Design Concept. Ceny Red Dot Award uděluje mezinárodní porota 21 předních světových designérů a akademiků.

Olivier François, prezident značky Fiat při této příležitosti řekl: „Jsem velmi hrdý, že jsem mohl převzít cenu Red Dot Award. Tato prestižní cena odráží vynikající inovaci a význam konceptu Fiat Centoventi, jehož důsledky sahají daleko za samotný automobilový svět a zároveň je dárkem k 120. narozeninám značky Fiat. Fiat Concept Centoventi vyjadřuje vizi značky Fiat o demokratické elektrické mobilitě, která se neomezuje pouze na městské prostředí a ztělesňuje myšlenku značky Fiat, že „méně, je někdy více": méně objemnosti, nižší cena a menší přetížení, ale současně větší přizpůsobivost a ohleduplnost k životnímu prostředí, zkrátka více Fiat".

K tématu elektromobility se Fiat Concept Centoventi staví netradičním obchodním modelem. Koncept Fiat Concept Centoventi představuje základní, ale kompletně přizpůsobitelný model, a to kdykoliv a ve všech detailech. Vyměnitelné doplňky interiéru lze instalovat v režimu „plug and play" - od palubní desky po úložné prostory, od sedadel po dětské zádržné systémy, vše svépomoci. Také karoserie je přizpůsobitelná a k dispozici jsou různé druhy střech. Vozidlo tak může mít styl, který odráží roční období nebo odpovídá osobnosti uživatele. Fiat Concept Centoventi je také velmi modulární. Díky inovativní architektuře baterií může být přizpůsoben specifickým potřebám a dosáhnout dojezdu od 100 do 500 km. Díky tomu je Fiat Concept Centoventi ideální pro dojíždění v městském provozu i na víkend u moře nebo na horách.

Nové video k Fiatu Concept Centoventi je k dispozici na odkazu:https://www.youtube.com/watch?v=2q-N3wCBGbA&feature=youtu.be

Pro další informace o konceptu Fiat Convcvept Centoventi sledujte odkaz:http://www.fiatpress.com/press/article/fiat-concept-centoventi-the-democratic-answer-to-electric-mobility

Anketa Red Dot Design Award vznikla v roce 1955 a v současnosti představuje jednu z předních světových cen v oblasti průmyslového designu. Red Dot Design Award je rozdělena do tří kategorií (produktový design, komunikační design a konceptuální design) a je určena společnostem, které designu věnují zvláštní význam.

Členové mezinárodní poroty, mezi něž patří nezávislí designéři, akademičtí pracovníci a novináři, hodnotí projekty na základě kritérií zahrnujících inovaci, kvalitu formy, funkčnost a udržitelnost. Letos bylo do soutěže přihlášeno 5500 produktů z 55 zemí.

Koncept Fiat Centoventi získal prestižní cenu Red Dot Award 2019
Koncept Fiat Centoventi získal prestižní cenu Red Dot Award 2019
Koncept Fiat Centoventi získal prestižní cenu Red Dot Award 2019

Text který píšete je pro mne moc dlouhý, zkuste ho zkrátit