Holzer a Michelin novými partnery chystaného ADAC Opel e-Rally Cupu

31 led 2020

  • Holzer Motorsport bude technickým dodavatelem nového značkového poháru.
  • Michelin dodá pneumatiky prvnímu rally-šampionátu elektrických vozů na světě
  • Testovací program Opelu Corsa-e Rally vstupuje do druhé fáze

Sportovní divize německé automobilky Opel pokračuje v dlouhodobé spolupráci se známou specializovanou firmou Holzer Motorsport. Odborníci firmy Holzer, která má obrovské renomé ve stavbě závodních a soutěžních speciálů, budou divizi Opel Motorsport poskytovat technickou podporu a servis při organizaci připravovaného soutěžního šampionátu elektromobilů (prvního na světě!) ADAC Opel e-Rally Cup. A pneumatiky pro soutěžní Corsy-e Rally dodá další špičkový hráče ve svém oboru – koncern Michelin.

Vývoj soutěžního Opelu Corsa-e Rally pro šampionát ADAC Opel e-Rally Cup pokračuje plným tempem: Dva prototypy, poháněné elektromotory o výkonu 100 kW/136 k, procházejí už od konce loňského roku náročným testováním ve zkušebním centru automobilky Opel v německém Dudenhofenu. Dalším krokem budou ostré testy na rychlostních zkouškách automobilových rally.

„Pokračování naší dvacetileté spolupráce s Holzer Motorsport zvýší renomé šampionátu ADAC Opel e-Rally Cup,“ říká Jörg Schrott, ředitel divize Opel Motorsport. „Günther Holzer se svým zkušeným týmem byl nejlepším partnerem všech posádek, startujících od roku 2013 v tehdejším šampionátu ADAC Opel Rally Cup. A to samé platí i pro Michelin, který nyní budou obouvat soutěžní elektromobily Corsa-e Rally.“

Nový šampionát elektromobilů ADAC Opel e-Rally Cup se rozběhne 21. srpna 2020 na ADAC Saarland-Pfalz Rally.

Vývoj rallyového elektromobilu Corsa-e Rally postupuje
Vývoj rallyového elektromobilu Corsa-e Rally postupuje
Vývoj rallyového elektromobilu Corsa-e Rally postupuje
Vývoj rallyového elektromobilu Corsa-e Rally postupuje

Text který píšete je pro mne moc dlouhý, zkuste ho zkrátit