Fond Volvo Cars Tech Fund investuje do společnosti Circulor vyvíjející technologii blockchain

8 čec 2020

Automobilka Volvo Cars prostřednictvím svého fondu rizikového kapitálu Volvo Cars Tech Fund investovala do společnosti Circulor vyvíjející technologii blockchain.

Společnosti Circulor a Volvo Cars v několika posledních letech spolupracovaly na zavádění technologie blockchain, jejímž úkolem je posílit dohledatelnost kobaltu využívaného pro výrobu akumulátorů pro elektrická vozidla.

Technologie blockchain společnosti Circulor je dnes využívána napříč celým dodavatelským řetězcem pro výrobu akumulátorů Volvo Cars. Díky tomu se může švédská automobilka pochlubit 100% vysledovatelností kobaltu pro výrobu akumulátorů do jejího prvního plně elektrického modelu XC40 Recharge P8, jehož výroba bude zahájena v belgickém Gentu v další části letošního roku.

Investice automobilky Volvo Cars do firmy Circulor umožňuje oběma společnostem rozšířit své zaměření kromě kobaltu i na další suroviny. To se odrazí například v lepší dohledatelnosti zdrojů slídy, což je minerál využívaný jako izolační materiál v soustavě akumulátoru pro elektrické vozy Volvo.

Společnosti Volvo Cars a Circulor mimoto zkoumají možnost rozšířit svou spolupráci týkající se technologie blockchain i na další oblasti. Sem patří například sledování a snižování uhlíkové stopy. To by společnosti Circulor mohlo pomoci při stanovování standardů pro etické využívání zdrojů v automobilovém průmyslu i v dalších průmyslových odvětvích.

Investice fondu Volvo Cars Tech Fund je součástí společného financování podnikání společnosti Circulor, do kterého jsou zapojeni i další tři investoři: SYSTEMIQ, Total Carbon Neutrality Ventures a Plug & Play.

„Zavázali jsme se využívat jako zdroje nerostných surovin etické dodavatelské řetězce a partnerství se společností Circulor je nám v tomto směru velmi prospěšné,“ uvedla Martina Buchhauser, ředitelka pro zásobování ve společnosti Volvo Cars. „Pokud budeme podporovat další rozvoj společnosti Circulor, můžeme rozšířit využívání technologie blockchain v rámci našich dalších operací, což přispěje k tomu, aby bylo naše podnikání udržitelnější.“

Společnost Volvo Cars se stala první automobilkou, která zavedla globální dohledatelnost kobaltu využívaného ve vlastních akumulátorech prostřednictvím technologie blockchain napříč celým svým dodavatelským řetězcem. Technologie vyvinutá společností Circulor byla zavedena v rámci partnerství se společnostmi CATL a LG Chem, které automobilce Volvo Cars dodávají akumulátory.

Společnosti CATL a LG Chem jsou renomovanými výrobci akumulátorů, kteří se mohou pochlubit dlouhými a úspěšnými dodavatelskými záznamy vztahujícími se k výrobě akumulátorů Li-Ion pro automobilový průmysl. Mimoto samozřejmě splňují striktní požadavky automobilky Volvo Cars s ohledem na technologickou vyspělost, odpovědný dodavatelský řetězec, omezení uhlíkových emisí a konkurenceschopné náklady na výrobu modelů Volvo.

Smlouvy uzavřené mezi společnostmi Volvo Cars, CATL a LG Chem se vztahují na dodávku akumulátorů pro příští generaci modelů Volvo a Polestar, včetně Volva XC40 Recharge P8, v průběhu následujícího desetiletí.

Investiční fond Volvo Cars Tech Fund byl založen v roce 2018 za účelem investování do začínajících společností z celého světa, které mají vysoký technologický potenciál. Investice se zaměřují na strategické technologické trendy ovlivňující transformaci automobilového průmyslu. Mezi ty patří umělá inteligence, elektrifikace, autonomní řízení a mobilita fungující na principu digitalizace.

Fond Volvo Cars Tech Fund investuje do společnosti Circulor vyvíjející technologii blockchain
Fond Volvo Cars Tech Fund investuje do společnosti Circulor vyvíjející technologii blockchain
Fond Volvo Cars Tech Fund investuje do společnosti Circulor vyvíjející technologii blockchain
Fond Volvo Cars Tech Fund investuje do společnosti Circulor vyvíjející technologii blockchain

Text který píšete je pro mne moc dlouhý, zkuste ho zkrátit