eVOLVOlution – nový blog Volvo

15 dub 2019

Automobilový svět se mění nejrychleji od jeho počátku a budoucnost mobility přichází dříve, než jsme si dokázali představit. Abyste s námi mohli objevovat postupnou a vzrušující cestu našich vizí, rozhodli jsme se vytvořit nový lifestylový blog. Bude se věnovat novému směřování značky, jejím plánům, technologiím, netradičním testům i příběhům zajímavých osobností.

Švédský výrobce automobilů si za poslední dekádu prošel zásadními změnami, počínaje kompletní obměnou všech svých modelových řad. Sázka na osobitý severský design, důraz na vysokou kvalitu zpracování a špičkové technologie se vyplatila. Nové vozy získaly za poměrně krátkou dobu od svého uvedení na trh řadu prestižních ocenění. Na jejich špici stojí bezpochyby loňská ocenění Světové auto roku pro XC60 a Evropské auto roku pro XC40.

Není to ale jen nadšené přijetí nových modelů odborníky i veřejností, co Volvo posunulo na špičku automobilového průmyslu. Na vnímání Volva coby prémiové značky se podílí rovněž jeho progresivní přístup při vývoji nových technologických možností, neustálé posouvání bezpečnostních limitů a důraz na prvotřídní služby. 

V uplynulém desetiletí navázalo Volvo nová strategická partnerství v řadě oblastí, které automobilový průmysl posouvají notný kus k budoucnosti – ať už jde o spolupráci s lídry ve svých oborech, podporu nadějných start-upů, či vznik vlastních dceřiných společností. Zaměřilo se na nové, ekologičtější pohony a motorizace, na udržitelnost procesu vlastní produkce, na přímou ochranu a likvidaci znečištění životního prostředí. Cílí na ještě vyšší bezpečnost v dopravě a globální dialog o míře odpovědnosti výrobců automobilů za ochranu života a zdraví jejich pasažérů. Neméně důležitým úkolem je pak zkoumání nových možností a způsobů mobility v čele se sdílením osobních automobilů a autonomní jízdou.

Automobilový průmysl se mění a na své cestě k budoucí podobě přináší nové možnosti, ale i otázky. Proto Volvo Car Czech Republic přichází s novou komunikační platformou – blog nazvaný eVOLVOlution bude seznamovat s novinkami a aktuálním děním ve značce Volvo, s jejími plány a výzvami. Pravidelně bude přinášet články, reportáže, fejetony a další příspěvky, které podpoří a budou vysvětlovat novou cestu, jíž se Volvo vydalo, a jakým způsobem chce svých cílů dosáhnout.

Prostor dostanou nevšední testy současných modelů a osobní zážitky za jejich volantem. Zazní příběhy zajímavých osobností z řad „volvistů“, kteří se švédskou značkou sdílejí obdobné hodnoty. Budeme se věnovat udržitelnému rozvoji a spoustě dalších témat odrážejících severského ducha značky.

Sledujte nás na volvocars.evolvolution.cz

Volvo evolvolution