Dva triumfy nového Opelu Corsa: „Služební auto roku“ dle ankety německého magazínu Auto Bild a Finalista ankety „AUTOBEST 2020“

24 říj 2019

Hned dva výrazné triumfy si připsala v uplynulých dnech nova Corsa, která se na českém trhu objeví už začátkem prosince:

  • Ve čtenářské anketě o nejlepší služební auto roku „Company Car Of The Year“ renomovaného německého magazínu Auto Bild zvítězila nová Corsa ve své kategorii malých vozů.
  • Nová Corsa postoupila do finálové pětice známé ankety AUTOBEST, ve které motorističtí novináři ze 31 evropských zemí volí nejlákavější nabídku trhu „Best Buy of Europe 2020“.​

Výrazná stopa Corsy v anketě AUTOBEST

O pozici nejzajímavější nabídky evropského trhu se v anketě AUTOBEST 2020 bude nová Corsa bít se silnými konkurenty: Nissanem Juke, Peugeotem 208, Renaultem Clio a Škodou Kamiq. Vítěz tohoto klání bude oznámen v polovině prosince. Fakt, že novinářská jury pokrývá celkem 31 evropských trhů, dělá z ankety AUTOBEST nejsilnější anketu svého druhu. Nejdůležitějšími momenty, podle kterých novináři určí nejzajímavější nabídku trhu, jsou cena, servisní síť, dostupnost náhradních dílů, flexibilita vozu, design a inovativní technologie.

Corsa zanechala v anketě AUTOBEST výraznou historickou stopu, protože zvítězila už v letech 2006 a 2015! A před několika týdny jury soutěže AUTOBEST oznámila, že další ocenění ankety – titul „MANBEST“ pro „nejvýraznějšího“ manažera roku - letos získal šéf Opelu Michael Lohscheller. „V době, kdy si Opel tvrdě prošlapává cestu k prosperitě, se Michael Lohscheller ukázal jako muž na svém místě přinášející ve správný čas správnou strategii jak provést německou automobilku složitým obdobím,“ říká prezident ankety AUTOBEST Dan Vardie. „Po téměř dvou dekádách ztrát je Michael Lohscheller prvním evropským ředitelem Opelu, který jej dovedl k ziskovosti.“

Nejlepší malý služebák: Corsa!

Zatímco o titul v anketě AUTOBEST nová Corsa teprve bojuje, titul nejlepšího služebního auto roku „Company Car Of The Year“ už má jistý! Respektovaný německý magazín Auto Bild se prostřednictvím ankety zeptal široké rodiny svých čtenářů na nejlepšího „služebáka“. A ve třídě malých vozů se čtenáři shodli: Nejlepší je nová Corsa! Corsa získala 22 procent ze všech hlasů.

Anketu „Company Car Of The Year“ uspořádal Auto Bild letos už podruhé. Čtenáři volí nejlepší služební vozy v sedmi kategoriích – od malých a kompaktních vozů až po luxusní limuzíny a plug-in hybridy.

Auto pro miliony

Během uplynulých 37 let Opel vyrobil a prodal na 14 milionů malých vozů Opel Corsa. První Corsa A, která obohatila nabídku Opelu pod populární řadou Kadett v roce 1982, se rychle stala bestsellerem – a celkem se těchto vozů do roku 1993 prodalo na 3,1 milionů. Zatím poslední šestá generace se představila na mezinárodním autosalonu IAA ve Frankfurt nad Mohanem v září 2019. Zásadní novinkou je, že Corsa se bude nabízet i jako elektromobil Corsa-e, plnohodnotný malý vůz na elektřinu připravený pro každodenní nasazení v běžném provozu.

New-Corsa-car-of-the-year-2019
New-Corsa-car-of-the-year-2019
New-Corsa-car-of-the-year-2019
New-Corsa-car-of-the-year-2019

Text který píšete je pro mne moc dlouhý, zkuste ho zkrátit