Automobilka Volvo Cars s nadšením vítá do svého globálního designérského týmu dvě nové posily

3 čen 2020

Společnost Volvo Cars v nedávné době přivítala do svého globálního designérského týmu dvě nové posily, kterými jsou Claudia Braun a Thomas Stovicek.

Claudia Braun, která přešla pod křídla automobilky Volvo Cars ze společnosti Daimler Benz, se stala novou viceprezidentkou pro design barev a materiálů. Ve své nové roli bude zodpovídat za strategii, která určí designový směr s ohledem na barvy a materiály využívané v interiéru, a to jak u automobilky Volvo, tak i u značky Polestar.

Claudia Braun se může mimo jiné pochlubit dlouholetými pracovními zkušenostmi v oblasti designu luxusních vozů. Ve společnosti Daimler měla na starosti barvy a design dekorativního obložení u vozů značek Mercedes, AMG a Maybach, zatímco v předchozí fázi své kariéry měla významný vliv na barvy a design dekorativního obložení interiéru u vozů značky Porsche.

Thomas Stovicek se připojil ke společnosti Volvo Cars před dvěma lety po svém odchodu ze společnosti Facebook, přičemž byl nedávno vybrán, aby se postavil do vedení oddělení zabývajícího se ve společnosti Volvo Cars uživatelským zážitkem (UX) a designem interaktivních systémů.

Jeho úlohou je dohlížet na vývoj veškeré digitální interakce, kterou zákazníci mohou se značkou a společností Volvo zažít. A to bez ohledu na to, zda se jedná o rozhraní ve voze, webové stránky automobilky Volvo, nebo aplikaci VOC. V nedávné době měl pan Stovicek na starosti práci na novém vzhledu webových stránek Volvo Cars, které budou již brzy spuštěny.

„Volvo je tou nejstylovější značkou, která zároveň nejvíce dbá na udržitelnost. To perfektně souzní s mou vizí skandinávského udržitelného designu a zodpovědného způsobu života,“ uvedla Claudia Braun.

„Jsem nadšen, že mohou pracovat pro společnost Volvo Cars právě teď,“ prohlásil Thomas Stovicek. „Automobilový průmysl v současné době prochází významnou proměnou a nové technologie a procesy umožňují vznik nových typů produktů a služeb a jejich konstantní zlepšování ve prospěch našich zákazníků. Lidská očekávání od automobilů se mohou a budou měnit.“

Oddělení designu společnosti Volvo Cars, které v předešlých letech naprosto změnilo vzhled celého portfolia vozů značky Volvo, čímž došlo k omlazení značky, se nyní soustředí na budoucí designové příležitosti, k jejichž vytvoření dojde posunutím automobilky směrem k elektrifikovaným a plně autonomním vozidlům.

V minulém desetiletí sehrálo zmiňované oddělení důležitou roli ve vybudování nové pozice automobilky Volvo Cars, která se stala jedním z předních světových výrobců prémiových automobilů.

Prvním modelem značky Volvo, na kterém byl představen moderní designový jazyk, se stalo velké SUV Volvo XC90 uvedené v roce 2014. Tento vůz udal tón pro všechny následující nové modely řad 90, 60 a 40, jež byly postaveny na základě modulárních platforem SPA a CMA, díky nimž se mohou výsledné automobily pochlubit prémiovými proporcemi.

Všechna tři prémiová SUV značky vyhrála prestižní ocenění Auto roku udílené v Severní Americe, Asii a Evropě, což jen dokládá úspěch nového designového jazyka automobilky Volvo.

Volvo
Volvo

Text který píšete je pro mne moc dlouhý, zkuste ho zkrátit