Automobilka Volvo Cars nabídne ve spolupráci se společností Plugsurfing napříč celou Evropou síť nabíjecích stanic pro všechny své elektrické modely

25 čen 2020

Řidiči plně elektrických vozů Volvo Recharge na území Evropy získají díky partnerství automobilky se společností Plugsurfing již brzy přístup k více než 200 000 nabíjecích stanic. Budou tak mít možnost podnikat bez komplikací dálkové cesty po celém kontinentu.

Díky smlouvě se společností Plugsurfing eliminuje automobilka Volvo Cars nejběžnější překážky, s nimiž se řidiči elektrických vozů potýkají. Patří mezi ně především nedostatečný přístup k nabíjecím stanicím a z hlediska infrastruktury nabíjecích stanic velmi roztříštěný evropský trh.

Smlouva se společností Plugsurfing, která je jedním z největších a rychle se rozvíjejících evropských provozovatelů sítě nabíjecích stanic, zajistí řidičům snadný způsob nabíjení elektrických vozů Volvo bez ohledu na to, kde se na kontinentu pohybují, a současně je zbaví nutnosti zakládat si různé předplatitelské účty.

Účet u společnosti Plugsurfing, který bude součástí každého nového plně elektrického vozu Volvo Recharge prodaného v Evropě, nabízí přístup k velkému počtu nabíjecích stanic rozmístěných napříč celou Evropou, takže řidiči získají možnost cestovat ve svém elektromobilu bez problémů po celé Evropě. Platforma Plugsurfing mimoto přináší nové služby, o které může být původní nabídka později rozšířena.

Zákazníci získají možnost využít kteroukoli z více než 200 000 nabíjecích stanic ve 38 evropských zemích k dobití svého vozu prostřednictvím bezkontaktní nabíjecí karty nebo aplikace v chytrém telefonu. Přehled veškerých transakcí bude součástí měsíčního vyúčtování, které bude placeno souhrnně, takže společnost Plugsurfing nebude zákazníky nutit si dané služby předplácet.

„Služba Plugsurfing bude zohledňovat veškeré vaše potřeby týkající se nabíjení a cestování: každodenní dojíždění, místní nabíjení a cestování na dlouhé vzdálenosti,“ uvedl Björn Annwall, ředitel automobilky Volvo Cars pro region EMEA. „Díky zmíněné svobodě se řízení elektrického vozu Volvo stane ještě zábavnějším a bezstarostnějším zážitkem.“

Řidiči elektrických vozů Volvo si mohou prostřednictví aplikace Plugsurfing nebo infotainment systému s OS Android filtrovat nabíjecí stanice na základě polohy, dostupnosti v reálném čase a rychlosti nabíjení. V aplikaci se zároveň zobrazují informace o cenách platných pro jednotlivé nabíjecí stanice, díky čemuž se celý proces usnadňuje a je transparentnější.

Společnost Plugsurfing stejně jako automobilka Volvo Cars důsledně dbá na udržitelnost, což se odráží ve výběru dodavatelů pro její stále se rozšiřující síť: upřednostňováni jsou dodavatelé využívající obnovitelné zdroje energie.

„Společnost Plugsurfing má stejně jako automobilka Volvo silnou vizi s ohledem na udržitelnost a snadné nabíjení vozidel,“ uvádí Anne Jalkala, generální ředitelka společnosti Plugsurfing. „Ve spolupráci se společností Volvo Cars, jejímž smyslem je prosazovat elektrifikaci a zajistit řidičům dostupnost elektrické energie pro nabíjení jejich vozidel, usilujeme o to, aby se pro budoucí generaci řidičů stala realitou mobilita s nulovými emisemi.“

Automobilka Volvo Cars začne službu Plugsurfing spouštět v další části letošního roku, kdy současně zahájí distribuci plně elektrického Volva XC40 Recharge P8.

Volvo XC40 Recharge P8 se stane první vlaštovkou rodiny plně elektrických vozů Volvo. Tento model s pohonem všech kol nabízí na jedno nabití dojezd více než 400 km (WLTP) a výkon 408 koní. Při využívání rychlého nabíjení stejnosměrným proudem se akumulátor nabije na 80 % své kapacity během 40 minut.

V následujících letech bude automobilka Volvo Cars uvádět na trh další plně elektrické modely.

Do roku 2025 pak chce v rámci svého globálního prodeje dosáhnout stavu, kdy budou 50 % jejího ročního prodeje tvořit čistě elektrická vozidla, zatímco zbytek prodaných vozů budou hybridy.

Volvo Cars a Plugsurfing
Volvo Cars a Plugsurfing
Volvo Cars a Plugsurfing
Volvo Cars a Plugsurfing

Text který píšete je pro mne moc dlouhý, zkuste ho zkrátit