Alfa Romeo Racing a Antonio Giovinazzi společně i v další sezoně formule 1

4 lis 2019

V rámci prezentace nových modelů Giulia a Stelvio modelového roku 2020 v nádherném prostředí Valle d'Itria v Apulii, značka Alfa Romeo s potěšením oznámila, že Antonio Giovinazzi prodlouží svou smlouvu s týmem Alfa Romeo Racing. Italský jezdec bude jezdit v barvách Alfy Romeo i v Mistrovství světa formule 1 v roce 2020 a opět jako v letošním roce po boku mistra světa Kimi Räikkönena.

Oznámení týmu během prezentace nových modelů není náhodné. Alfa Romeo se rozhodla představit své nejdůležitější produkty v rodišti Antonia Giovinazziho, což upevňuje pouto se společností Sauber Motorsport. Toto technické partnerství vedlo k vývoji speciální limitované edice Alfa Romeo Racing modelů Giulia a Stelvio Quadrifoglio, ultimativních a nejvýkonnějších verzí svých řad, které byly takřka okamžitě vyprodané.

Nové modely Giulia a Stelvio modelového roku 2020 jsou výsledkem dalšího vývoje v oblasti technologií a stylu a ve svých kategoriích představují měřítko z hlediska dynamiky i potěšení z jízdy.

Antonio Giovinazzi bude pokračovat ve své kariéře v královské disciplíně motoristického sportu i v další sezoně. V té letošní byl prvním italským jezdcem po osmi letech, který si mohl užít stálého místa na startovním roštu formule 1. Ve svém prvním roce mladý Giovinazzi zásadním způsobem přispěl k pokroku týmu Alfa Romeo Racing, který tak pokračuje v působivém růstu a ve srovnání s předchozími sezonami jednoznačně zlepšuje své výkony.

Kromě toho, že Antonio předvedl progres i výkonnost, byl také velmi důsledný, což je ve formuli 1 velmi důležitý aspekt. Tým mu poskytoval maximální podporu, protože je přesvědčený, že talent tohoto jezdce přinese působivé sportovní výsledky. Pro Alfu Romeo je sledování zlepšování a stanovování nových a náročnějších cílů Antonia Giovinazziho zdrojem velké hrdosti.

Jeho působení v týmu Alfa Romeo Racing je velmi důležité i proto, že pouto mezi italskými jezdci a vozy formule 1 Alfy Romeo během historie zesláblo. Jedná se přitom o značku, která v roce 1950 vyhrála úplně první mistrovství světa formule 1, o což se zasloužil Nino Farina s vozem Alfa Romeo Gran Premio Tipo 158 „Alfetta".

Obnovení smlouvy s Giovinazzim dodává týmu Alfa Roemo Racing v sezoně 2020 jistotu, díky níž bude moci své úsilí soustředit na výkony.

Mike Manley, CEO skupiny FCA, k tomu sdělil:

„Jsme velmi rádi, že při této významné příležitosti značky Alfa Romeo můžeme oznámit i obnovení smlouvy Antonia Giovinazziho s týmem Alfa Romeo Racing. Nadšené reakce diváků a zlepšující se výsledky na trati potvrzují, že tým Alfa Romeo Racing je na správné cestě a je skvělým vyslancem tradiční evropské technické dokonalosti a italského stylu. Po prodloužení smlouvy Antonia s týmem očekáváme, že budeme pokračovat v pokroku, a to jak technickém, tak i sportovním, a přispějeme k dlouhé a slavné historii ve formuli 1."

Fréderic Vasseur, vedoucí týmu Alfa Romeo Racing a ředitel společnosti Suber Motorsport AG:

Antoniovi se letos opravdu dařilo a jsem proto rád, že mohu potvrdit, že u Alfy Romeo Racing zůstane i v sezoně 2020. Způsob, jakým se integroval do týmu a jak se během celé své první sezony zlepšoval, je velmi slibný a nemůžeme se dočkat, až uvolní svůj plný potenciál. Antonio se ukázal jako velmi rychlý jezdec, a to i vedle takové ikony, jakou je Kimi. Očekáváme, že se bude dále rozvíjet tak, jak porostou jeho zkušenosti. Jeho technická zpětná vazba, pracovní etika a pozitivní přístup nám pomohou posouvat náš tým vpřed."

Alfa Romeo Racing a Antonio Giovinazzi
Alfa Romeo Racing a Antonio Giovinazzi
Alfa Romeo Racing a Antonio Giovinazzi
Alfa Romeo Racing a Antonio Giovinazzi
Alfa Romeo Racing a Antonio Giovinazzi
Alfa Romeo Racing a Antonio Giovinazzi
Alfa Romeo Racing a Antonio Giovinazzi
Alfa Romeo Racing a Antonio Giovinazzi

Text který píšete je pro mne moc dlouhý, zkuste ho zkrátit