Absolutní preciznost: Mokka nové generace ukazuje novou „tvář“ Opelu

9 čen 2020

  • Opel Vizor“ nově definuje vzhled čelní masky
  • Nový styling ladí s budoucí designovou filozofií německé automobilky
  • Všechny příští Opely dostanou „Opel Vizor“

Připravovaný Opel Mokka nové generace bude prvním modelem své značky, který ukáže novou „tvář“ německé automobilky. Tým vedený šéfdesignerem Opelu Markem Adamsem připravil nezaměnitelnou masku, která dostala název „Opel Vizor“. Designéři se inspirovali ve vzhledu integrální motocyklové přilby a jejího krytého hledí, které dokonale navazuje na tvary přilby. Také čelní maska Mokky perfektně organicky integruje gril chladiče, světlomety a logo značky do jediného modulu – Vizoru – který tak definuje tvář všech budoucích Opelů..

Stylisté čerpali ze skvělé designerské tradice značky Opel, a tak je ve ztvárnění čelních partií nové Mokky zřetelně cítit odkaz legendárního Opelu Manta první generace. Také nová Mokka tedy dostala nezaměnitelný široký a štíhlý gril chladiče se zdvojenými světlomety – vše zasazeno do černého podkladu a orámováno tenkou chromovanou lištou.

„Vizor“ nové Mokky se táhne v jediném širokém oblouku přes celou příď vozu, takže opticky zvětšuje jeho šířku a dává vyniknout rafinovaně puritánskému stylingu bez rušivých elementů. Žádné nadbytečné dekory neruší čistě řešenou příď s dokonale integrovanými světlomety. Střední části hrdě dominuje známý symbol blesku – logo automobilky Opel. Vše vypadá čistě, dokonale precizně a technicky – a perfektně tak doplňuje charakter nové Mokky, která dostane např. LED Matrixové světlomety nejnovější generace IntelliLux LED®, jež představují skutečný vrchol nabídky tohoto segmentu. Během roku 2020 se „Opel Vizor“ stane znamením všech nových modelů automobilky Opel, které nabídnou – dle tradice své značky – ty nejnovější technologie.

„Bylo pro nás velmi důležité vytvořit novou svěží tvář značky Opel, která bude naplňovat naši budoucí designerskou filozofii,“ říká Mark Adams. „Styling příštích Opelů bude odvážný a designerský extrémně čistý. Náš „Vizor“, který debutuje v novém modelu Mokka, je jasně čitelný a výrazný, přičemž ale v duchu německých kořenů Opelu vždy forma přísně sleduje funkci. Tradiční mřížka chladiče není u elektromobilu, jakým je nová Mokka, nutná. „Vizor“ tak zcela přirozeně integruje nejmodernější osvětlení a další technologie do jednoho organického modulu.“

Tvář nových Opelů odpovídá stylistické filozofii, podle které dominantním prvkem přídě i zádi bude jasně zářící logo automobilky, ve kterém se budou protínat dvě naprosto zřetelné osy: horizontální a vertikální. Středová podélná ostruha v kapotě motoru, která se objevovala u všech posledních modelů značky Opel, bude ještě výraznější a opticky pokračuje i dole pod logem značky a bude tak determinovat vertikální osu. A charakteristická LED denní světla, které mají všechny současné modely Opel, dostane v ještě výraznějším provedení i nová Mokka – tato LED denní světla budou pomáhat jasně definovat horizontální linii vozu.

Absolutní preciznost: Mokka nové generace ukazuje novou „tvář“ Opelu
Absolutní preciznost: Mokka nové generace ukazuje novou „tvář“ Opelu
Absolutní preciznost: Mokka nové generace ukazuje novou „tvář“ Opelu
Absolutní preciznost: Mokka nové generace ukazuje novou „tvář“ Opelu

Text který píšete je pro mne moc dlouhý, zkuste ho zkrátit