Společnosti Volvo Cars a Autoliv spojily své síly s firmou NVIDIA, která jim pomůže s vývojem vyspělých systémů pro automaticky řízená vozidla  

Prémiová automobilka Volvo Cars, světový lídr v oblasti automobilových bezpečnostních systémů Autoliv a společnost NVIDIA, která se zaměřuje na umělou inteligenci a grafické komponenty do počítačů, budou společně vyvíjet pokročilé systémy a software pro automaticky řízená vozidla.  

volvo-a-autolive

Všechny tři společnosti budou vzájemně spolupracovat v rámci nově založeného podniku Zenuity, který se pod taktovkou rovnocenných vlastníků, společností Volvo Cars a Autoliv, soustředí na vývoj automobilových softwarů, konkrétně na příští generaci technologií autonomního řízení. Automobilka Volvo Cars se zavázala zahájit do roku 2021 prodej vozidel s autonomním řízením úrovně 4.  

Součástí smlouvy je dohoda, podle níž budou společnosti Volvo Cars, Autoliv a Zenuity využívat počítačovou platformu automobilové umělé inteligence vyvinutou společností NVIDIA jako základ pro vývoj vlastního vyspělého softwaru. Jedná se o krok, který svádí dohromady dvě z nejuznávanějších značek v oblasti automobilové bezpečnosti s jednou z předních společností zabývajících se vývojem umělé inteligence.  

„Spolupráce se značkou NVIDIA staví společnosti Volvo Cars, Autoliv a Zenuity do popředí rychle se měnícího trhu. Pomůže nám vyvinout příští generaci technologií autonomního řízení a urychlí vývoj automaticky řízených vozů Volvo určených pro běžný trh,“ uvedl Håkan Samuelsson, prezident a generální ředitel společnosti Volvo Cars.  

volvo-a-autolive

Generální ředitel společnosti NVIDIA Jensen Huang prohlásil: „Umělá inteligence je nezbytným nástrojem pro úspěšné vyřešení neuvěřitelně náročného úkolu, jímž vývoj autonomního řízení bezesporu je. V návaznosti na naši předchozí spolupráci s automobilkou Volvo Cars chceme vytvořit vozidla vhodná pro sériovou výrobu, která by vedla k bezpečnějšímu cestování automobilem, k zelenějším městům a ke snížení vytíženosti našich silnic.“  

Nové spojení komentoval rovněž Jan Carlson, generální ředitel společnosti Autoliv: „Se společností NVIDIA jsme získali přístup k přední počítačové platformě s umělou inteligencí pro autonomní řízení. Autoliv, Volvo Cars a NVIDIA sdílejí stejnou představu o bezpečném automatickém řízení. Na základě výše uvedené spolupráce budeme schopni dále rozvíjet naši nabídku ADAS systémů a technologií autonomního řízení, se kterou již nyní zaujímáme na trhu vedoucí postavení.“  

Společnosti Volvo Cars, Autoliv, Zenuity a NVIDIA budou společně pracovat na vývoji systémů disponujících schopností tzv. hlubokého učení, což je forma umělé inteligence umožňující rozpoznávání objektů v okolním prostředí, předvídání potenciálních hrozeb a bezpečné navádění vozu.  

Tyto technologie mohou srovnávat momentální situaci v reálném prostředí se svými znalostmi podrobných mapových systémů, což jim umožňuje pohybovat se přesně po bezpečné trase, kterou dokážou upravovat v souladu s měnícími se podmínkami. Mimoto nabízejí také další důležité funkce, jako je například složení kompletního obrazu o situaci kolem vozu na základě dat získaných z jednotlivých kamer.  

Úkolem společnosti Zenuity je poskytovat automobilce Volvo Cars softwarová řešení pro autonomní řízení. Souběžně s tím bude společnost Autoliv prostřednictvím své dobře zavedené rozsáhlé prodejní, marketingové a distribuční sítě prodávat tento software třetím stranám.

------------------

Volvo Car Group:

Volvo Car Group v roce 2016 Za fiskální rok 2016 zaznamenala automobilka Volvo Car Group provozní zisk (EBIT) 11 014 milionů švédských korun (v roce 2015 to bylo 6 620 milionů švédských korun). Tržby v tomto období činily 180 672 milionů švédských korun (164 043 MSEK). Za celý rok 2016 se po celém světě prodalo 534 332 vozů, což oproti roku 2015 znamená zvýšení prodeje o 6,2 %. Rekordní prodeje společnosti a její provozní zisk potvrzují, že se společnost Volvo Car Group vydala správným směrem a měla by i nadále pokračovat v investicích do svého plánu globální transformace.    

Informace o společnosti Zenuity:

Společnost Zenuity byla založena 18. dubna 2017 jako nová firma zaměřující se na softwarová řešení pro ADAS a AD automobilové systémy. Jedná se o společný podnik společností Autoliv a Volvo Car Group, jež jsou jeho rovnocennými vlastníky. Ačkoli se ředitelství společnosti nachází ve švédském Göteborgu, její sídla najdete i v americkém Detroitu a německém Mnichově. K dnešnímu dni má společnost Zenuity 350 zaměstnanců. Více informací najdete na internetových stránkách  www.zenuity.com.  

Informace o společnosti NVIDIA:

Společnost NVIDIA (NASDAQ: NVDA) vyvolala se svým vývojem průkopnického grafického procesoru GPU v roce 1999 rozmach na trhu s herními počítači a významně přispěla k novému definování moderní počítačové grafiky. V nedávné době pak díky schopnosti hlubokého učení procesoru GPU udala nový směr řešením umělé inteligence a také příští počítačové éře, v rámci níž bude procesor GPU fungovat jako mozek počítačů, robotů a autonomně řízených vozidel, jež budou schopna vnímat a chápat okolní svět. Více informací najdete na webových stránkách http://nvidianews.nvidia.com/. 

Informace o společnosti Autoliv:

Společnost Autoliv, Inc., je světovým lídrem v oblasti automobilových bezpečnostních systémů, který prostřednictvím svých dceřiných společností vyvíjí a vyrábí automobilové bezpečnostní systémy pro všechny hlavní světové automobilky. Jestliže započítáme i společné podniky, společnost Autoliv má více než 80 firem ve 27 zemích, přičemž zaměstnává 70 tisíc lidí. Mimoto se společnost může pochlubit 22 technickými centry v deseti zemích celého světa a 19 testovacími centry, což je mnohem více, než může nabídnout kterýkoli jiný dodavatel pro automobilový průmysl. V roce 2016 činily tržby společnosti kolem 10,1 miliardy amerických dolarů. Více informací o společnosti Autoliv najdete na webových stránkách www.autoliv.com.

volvo-a-autolive volvo-a-autolive volvo-a-autolive volvo-a-autolive volvo-a-autolive volvo-a-autolive


 

Copyright © 2017 SRBA SERVIS s.r.o.
Příjezdní 188, 252 02  Jíloviště | IČ: 62955128 | DIČ: CZ62955128
Spisová značka: C 40546 vedená u Městského soudu v Praze
Bankovní spojení: Česká spořitelna, a.s. č.ú.: 121 009 33 69/0800 | Raiffeisenbank a.s. č.ú.: 102 110 14 89/5500

Q+ | ALFA ROMEO | FIAT | FIAT PROFESSIONAL | CHEVROLET | JEEP | OPEL | SAAB | SUBARU | VOLVO

Právní ujednání | Webdesign Comin.cz