Nové Volvo XC60 se stalo fotoaparátem v rukách fotografky, která získala Pulitzerovu cenu 

Výrobce prémiových automobilů Volvo Cars, proslulý prvotřídní bezpečností svých vozidel, se spojil s trojnásobnou držitelkou Pulitzerovy ceny, fotografkou a umělkyní Barbarou Davidson. Společně vytvořili světově unikátní projekt postavený na využití palubních bezpečnostních kamer v novém voze Volvo XC60 k pořízení speciální kolekce fotografií.
 Volvos-new-XC60-becomes-camera-in-the-hands-of-Pulitzer-Prize
Je to vůbec poprvé, co nějaký fotograf použil automobil jako fotoaparát. Kolekce zhruba 30 fotografií, které Davidson nasnímala objektivy palubních bezpečnostních kamer modelu XC60, zachycuje život v ulicích dánského hlavního města Kodaně, a to ze zcela neobvyklé perspektivy.
 
Fotografie Barbary Davidson byly poprvé představeny v galerii Canvas Studios v londýnském Shoreditch a výstava bude během roku 2017 putovat i do dalších zemí.
 
„Kolekce prezentuje dva pohledy. Za prvé zachycuje život v evropském městě s veškerou jeho krásou a za druhé také zvýrazňuje komplexní prostředí, v němž žijeme. Je to díky kamerám a dalším palubním senzorům, které umožňují, aby vozidla jako Volvo XC60 zvyšovala bezpečnost chodců i ostatních účastníků silničního provozu v moderních městech,“ říká irsko-kanadská umělkyně. „V tomto projektu propojujeme umění a bezpečnost, aby si lidé uvědomili, jaké výhody tato technologie přináší.“
 
Barbara Davidson, několikanásobná vítězka Pulitzerovy ceny, držitelka ceny Emmy a bývalá fotografka listu Los Angeles Times, se rozhodla pro spolupráci s Volvo Cars na základě svých vlastních zkušeností s touto skandinávskou značkou.
 
„S Volvo Cars jsem silně osobně propojena. Když mi ještě nebylo dvacet, převrátilo se vozidlo, v kterém jsem jela, při vážné havárii. Za normálních okolností by to nejspíš skončilo smrtí. Jak mi řekli později, přežila jsem jen proto, že vůz, v němž jsem cestovala – bylo Volvo,“ dodává fotografka.
 
Při dopravních nehodách zahyne na silnicích celého světa každý rok přes 1,2 milionu lidí. Přístup značky Volvo k bezpečnosti silničního provozu se zaměřuje na reálné dopravní situace, které již od roku 1970 podrobně studuje vlastní tým výzkumu dopravních nehod. S tímto bezkonkurenčním souborem dat ze skutečného života mohou bezpečnostní inženýři společnosti Volvo Cars systematicky pracovat na eliminaci havárií potenciálně ohrožujících život, popřípadě alespoň na zmírnění jejich následků.
 
V roce 2008 uvedla švédská značka na trh první autonomní systém nouzového brzdění  – City Safety – ve standardní výbavě první generace modelu XC60 . Ukázalo se, že počet kolizí se jen v samotném Švédsku snížil až o 45 %.
 
„Ve Volvo Cars zaujímáme k bezpečnosti realistický a praktický postoj. Naše vize směřuje k dosažení okamžiku, kdy v novém voze Volvo nebude nikdo zabit ani těžce zraněn. Nazýváme to Vize 2020,“ říká víceprezidentka bezpečnostního centra společnosti Volvo Cars Malin Ekholm.

Volvos-new-XC60-becomes-camera-in-the-hands-of-Pulitzer-Prize Volvos-new-XC60-becomes-camera-in-the-hands-of-Pulitzer-Prize Volvos-new-XC60-becomes-camera-in-the-hands-of-Pulitzer-Prize Volvos-new-XC60-becomes-camera-in-the-hands-of-Pulitzer-Prize Volvos-new-XC60-becomes-camera-in-the-hands-of-Pulitzer-Prize Volvos-new-XC60-becomes-camera-in-the-hands-of-Pulitzer-Prize Volvos-new-XC60-becomes-camera-in-the-hands-of-Pulitzer-Prize Volvos-new-XC60-becomes-camera-in-the-hands-of-Pulitzer-Prize Volvos-new-XC60-becomes-camera-in-the-hands-of-Pulitzer-Prize Volvos-new-XC60-becomes-camera-in-the-hands-of-Pulitzer-Prize Volvos-new-XC60-becomes-camera-in-the-hands-of-Pulitzer-Prize Volvos-new-XC60-becomes-camera-in-the-hands-of-Pulitzer-Prize


 

Copyright © 2017 SRBA SERVIS s.r.o.
Příjezdní 188, 252 02  Jíloviště | IČ: 62955128 | DIČ: CZ62955128
Spisová značka: C 40546 vedená u Městského soudu v Praze
Bankovní spojení: Česká spořitelna, a.s. č.ú.: 121 009 33 69/0800 | Raiffeisenbank a.s. č.ú.: 102 110 14 89/5500

Q+ | ALFA ROMEO | FIAT | FIAT PROFESSIONAL | CHEVROLET | JEEP | OPEL | SAAB | SUBARU | VOLVO

Právní ujednání | Webdesign Comin.cz