Alfa Romeo na mezinárodním autosalonu v Ženevě 2017

Automobily značky Alfa Romeo jsou díky svému italskému stylu předmětem obdivu již více než jedno století. Jakmile je řidič za volantem a spustí motor, může naplno ocenit propracovanou techniku a užít si bezkonkurenční zážitek z jízdy na jakékoli silnici a za všech povětrnostních podmínek. A všechny tyto atributy jsou společné pro "konstruktérská díla" vystavená na letošním ženevském autosalonu: Stelvio, Giulia, 4C Spider, Giulietta a Mito. Jsou to úžasná auta, která dokáží uchvátit jak na silnici, tak na závodním okruhu. Alfa Romeo vždy oslovovala více ty, kteří přistupovali k autům méně jako k "rozumným dopravním prostředkům", ale více jako k něčemu, co dokáže zprostředkovat "opravdové emoce".

Alfa Romeo Stelvio: první SUV slavné italské značky v její více než stoleté historii

Alfa-Romeo_Stelvio

O tom, co je hlavní hvězdou expozice, není pochyb: je jí model Stelvio, vůbec první SUV značky, které poprvé v její stoleté historii předvádí, že i auto pro aktivní trávení volného času může mít v sobě skutečnou "duši Alfy". Výsledkem je automobil, který potěší i ty nejnáročnější řidiče díky obdivuhodným jízdním dojmům při špičkovém komfortu a všestrannosti, jaké se očekávají od vozu této kategorie. Alfa Romeo Stelvio dělá z každé cesty unikátní zážitek, ať už jede řidič sám, s přáteli anebo s rodinou, a to díky perfektní kombinaci potěšení z jízdy, italského stylu a všestrannosti.

Na švýcarském pódiu se představuje exkluzivní provedení "First Edition" s přeplňovaným benzinovým motorem 2.0/280 k, které bylo před dvěma měsíci uvedeno s velkým úspěchem, a dvě nové varianty Super: první s turbodieselem 2.2/210 k, druhá se 180koňovou verzí 2,2litrového motoru. Obě disponují osmistupňovou samočinnou převodovkou a pohonem všech kol Q4. Jeden z vozů také ukazuje exkluzivní doplňky Mopar ve speciálním leskle tmavém odstínu miron: návštěvníci ho najdou na výrazné části masky ve tvaru písmene V, krytech vnějších zpětných zrcátek, na prazích a 20palcových litých kolech. Lákavá přehlídka je doplněna úžasným modelem Stelvio Quadrifoglio s motorem 2.9 V6 Twin Turbo o výkonu 510 k, jehož světová premiéra proběhla vloni v listopadu v Los Angeles.

Alfa Romeo Giulia sbírá jedno ocenění za druhým

Alfa-Romeo-Giulia

Po boku SUV od Alfy Romeo nesmí chybět překrásná Giulia, sportovní sedan, který vloni pro Alfu Romeo znamenal vstup do zcela nové éry, a to díky unikátnímu designu, sportovním vlastnostem a špičkovým technologiím. Nová Giulia v sobě kombinuje všechna hlediska, která učinila z Alfy Romeo jednu z nejobdivovanějších značek: má ojedinělý italský design, uchvátí vysoko výkonnými motory a perfektním rozložením hmotnosti, zaujme jedinečnými konstrukčními řešeními a nejlepším poměrem výkonu a hmotnosti. To samé získala i novinka - SUV Stelvio.

Stánek značky v Ženevě představuje dvě Giulie ve verzi Veloce, která nejlépe reprezentuje odkaz dlouhé historii, na kterou může být Alfa Romeo právem pyšná: označení Veloce bylo poprvé použito na modelu Giulietta v roce 1956 a od té doby je vyhrazeno jen těm nejsportovnějším a nejvýraznějším verzím. Pro ty zákazníky, kteří hledají výraznou osobitost, je ve Švýcarsku k vidění Giulia Veloce v rudé barvě Rosso Alfa a s 280koňovým dvoulitrovým motorem s přeplňováním, 8stupňovou samočinnou převodovkou a pohonem všech kol Q4. Po jejím boku září druhá Giulia Veloce, v tomto případě v šedé barvě Grigio Stromboli a s turbodieselem 2.2/210 k, opět v kombinaci s 8stupňovým "automatem" a pohonem všech kol Q4.

Část expozice věnovanou modelu Giulia zkrášluje ještě špičkový model Quadrifoglio v červeném odstínu Rosso Competizione, k jehož pohonu slouží unikátní motor 2.9 V6 Twin Turbo/510 k. I v tomto případě slouží k přenosu točivého momentu osmistupňová převodovka. Ozdobou vozu jsou ultralehká 19palcová kola, vysoko výkonný brzdový systém s karbon-keramickými kotouči a čalounění kůží a Alcantarou ve sportovním duchu. Elektricky seřiditelná sedadla mají nastavování v osmi směrech. Vystavený vůz je dále vybaven karbonovými doplňky značky Mopar, včetně trojúhelníkové masky, krytů vnějších zpětných zrcátek, prahů a hlavice řadicí páky.

Od března se rozšiřuje nabídka naftových provedení o verzi Giulia Super 2.2 180 k AT8 Q4. Základem je nejoblíbenější kombinace motoru a výbavy a hodlá oslovit zákazníky, kteří se chtějí užívat výhod inovativního pohonu všech kol Q4, schopného rozdělit točivý moment na všechna kola dle aktuálních jízdních požadavků. Ten je standardně k dispozici u verze Giulia Veloce, varianta Super nabízí stejné schopnosti, ale v méně výrazné karoserii. Naopak ti, kteří vyžadují silný sportovní výraz, si mohou od března dopřát nové pakety Veloce, a to pro posílení vizáže jak exteriéru, tak interiéru. Tyto sady půjde objednat do verze Giulia Super a zajistí personalizaci vnitřku (sedadla v závodním stylu s elektrickým ovládáním a vyhříváním, hliníkové panely na přístrojové desce a ve dveřních výplních) i zevnějšku (jiné přední a zadní nárazníky s exkluzivními prvky běžně dostupnými jen u verzí Veloce).

Verze Veloce pro novou Alfu Romeo Giulietta a Alfu Romeo Mito

Alfa-Romeo-MiTo

V záři výstavních reflektorů se blýsknou také nově stylizované stálice v nabídce Alfy Romeo, inovovaná Gilietta a Mito, které se viditelně přibližují vzhledu úchvatného modelu Giulia. Nová je příď s legendární trojúhelníkovou maskou, zřejmě nejslavnějším a jasně rozpoznatelným symbolem v automobilovém světě. V Ženevě je konkrétně k vidění Giulietta Veloce 1750 Turbo s přeplňovaným benzinovým motorem o výkonu 240 k, ve spojení s robotizovanou samočinnou převodovkou TCT. Rudá barva Rosso Alfa zdůrazňuje vysokovýkonný charakter vozu, o potenciálu vozu leccos napovídají i nové sportovní nárazníky s červenými a leskle antracitovými prvky, nápadné brzdy Brembo s červenými třmeny, 18palcová kola s leštěným povrchem a extra velká, zdvojená koncovka výfuku. Stejný sportovní charakter se vtiskl do interiéru, který vylepšují sedadla s integrovanými opěrkami hlavy v závodním stylu, s čalouněním kůží a Alcantarou a kontrastním červeným obšitím, sportovní styl má také volant v koženém provedení. I Giulietta dostala karbonové doplňky z katalogu Moparu, například zadní spoiler a kryty vnějších zpětných zrcátek, ale také specifické luxusní prvky jako prosvětlené prahy nebo lampičky s logem.

Tuto výjimečnou část expozice uzavírá Alfa Romeo Mito Veloce s přeplňovaným benzinovým motorem 1.4 MultiAir o výkonu 170 k. Nejsportovnější varianta řady Mito je vybavena převodovkou TCT a míří na zákazníky, kteří dokáží ocenit italský styl a hledají skvělé jízdy zážitky podložené technickou propracovaností. Mezi luxusní prvky vystaveného vozu patří 18palcová litá kola s broušeným povrchem, červené brzdové třmeny a sedadla s Alcantarou a sportovním čalouněním.

4C Spider: moderní ikona značky

Alfa-Romeo-4C

Na stánku samozřejmě nemůže chybět ani úchvatná Alfa Romo 4C, moderní ikona značky, která reprezentuje to nejdůležitější z DNA Alfy Romeo: optimální jízdní výkony a excelentní konstrukci navrženou pro ultimativní jízdní zážitky a to vše v karoserii, která bere dech. Návštěvníci ženevského autosalonu mohou obdivovat exemplář v šedé barvě Grigio Stromboli v kombinaci s ochranným rámem z karbonu a výfukovým systémem zakončeným titanovou koncovkou od firmy Akrapovič. Ušlechtilý rodokmen tohoto vozu se odráží v černých brzdových třmenech, sedadlech v závodním provedení a přístrojové desce obšité černou kůží.

Srdcem vozu je celohliníkový motor 1750 Turbo s výkonem 240 koní, přímým vstřikováním paliva, chladičem stlačeného vzduchu a proměnným časováním ventilů. Ve spojení s robotizovanou převodovkou TCT nabízí výkony srovnatelné se supersporty: poměr hmotnosti a výkonu je menší než 4 kg/1 k, nejvyšší rychlost činí 258 km/h (257 km/h v provedení 4C Spider), zrychlení z 0 na 100 km/h vůz zvládne za pouhých 4,5 s a k tomu nabídne příčné zrychlení 1,1 g a maximální zpomalení 1,25 g. Tyto výkony jsou zajištěny díky promyšlenému použití ultralehkých materiálu, včetně karbonu na nosné skořepině, hliníkové slitiny na předním a zadním pomocném rámu a kompozitu SMC na panelech karoserie.

Expozice ve výrazném sportovním stylu

Alfa Romeo se vrací na ženevský autosalon s působivou výstavní plochou a s nebývalými konstrukčními detaily, ale také s nápaditou hrou světlou. To vše pro ještě větší zvýraznění výstavních novinek. Lákavá expozice s výraznými závodními motivy na podlaze připomíná legendárný výkony vozů Alfa Romeo. Na stánku jsou také výrobky z butiku Alfa Romeo, vyrobené z pokročilých materiálů, jako je propisovací tužka z karbonu nebo ultralehký a nedráždivý materiál Nycrotech, z něhož se nabízí řada dámských šperků včetně náramků nebo přívěsků.

Díky informačním letákům a speciálním elementům umístěným na stánku se návštěvníci mohou obeznámit s nabídku FCA Bank, finanční společnosti specializované na automobilový sektor. Firma je přítomna na hlavních evropských trzích, konkrétně ve Švýcarsku prostřednictvím FCA Capital Suisse SA, s jasným cílem: podporovat prodej všech automobilových značek koncernu Fiat Chrysler Automobiles za pomoci inovativních finančních produktů a vysoké přidané hodnoty u služeb zaměřených na dealerskou síť, soukromou klientelu i obchodní společnosti.

Alfa-Romeo_Stelvio Alfa-Romeo_Stelvio Alfa-Romeo_Stelvio Alfa-Romeo_Stelvio

Alfa-Romeo-Giulia

Alfa-Romeo-Giulia

Alfa-Romeo-Giulia

Alfa-Romeo-Giulia

Alfa-Romeo-Giulia

Alfa-Romeo-Giulia

Alfa-Romeo-Giulia

 

Alfa-Romeo-4C Alfa-Romeo-4C Alfa-Romeo-4C Alfa-Romeo-4C Alfa-Romeo-4C Alfa-Romeo-4C

Alfa-Romeo-4C


 

Copyright © 2017 SRBA SERVIS s.r.o.
Příjezdní 188, 252 02  Jíloviště | IČ: 62955128 | DIČ: CZ62955128
Spisová značka: C 40546 vedená u Městského soudu v Praze
Bankovní spojení: Česká spořitelna, a.s. č.ú.: 121 009 33 69/0800 | Raiffeisenbank a.s. č.ú.: 102 110 14 89/5500

Q+ | ALFA ROMEO | FIAT | FIAT PROFESSIONAL | CHEVROLET | JEEP | OPEL | SAAB | SUBARU | VOLVO

Právní ujednání | Webdesign Comin.cz