Jak jezdí Opel Crossland X? Přinášíme první dojmy z mezinárodní prezentace v Itálii

Nový crossover přináší do nabídky značky Opel výrazný styl, praktičnost i moderní techniku. Nejdůležitější však je, že jezdí opravdu dobře.

Špion Srba Servis vyrazil na mezinárodní novinářskou prezentaci nového Opelu Crossland X v okolí italských Benátek. A podařilo se mu zjistit řadu zajímavostí přímo zpoza volantu tohoto stylového crossoveru. Novinka se v nabídce automobilky Opel zařadí pod větší modely Mokka X a Grandland X, na délku má 4,21 metru a šířka činí 1,78 metru, i na takto kompaktním půdorysu však nabídne výjimečnou porci vnitřního prostoru. Hlavně díky svým zadním sedačkám, posuvným v rozsahu 15 centimetrů. Ve standardní konfiguraci nabídne zavazadlový prostor 410 litrů a místo pro nohy, které neurazí ani obra, pokud však zadní řadu sedaček přesunete do krajní přední polohy, v kufru máte k dispozici až 520 litrů – to vše při stále dobré využitelnosti pro pasažéry vzadu. Při sklopení zadních opěradel tvoří horní část sedadel společně s podlahou zavazadelníku rovnou plochu.

I z pozice řidiče působí Crossland X velmi vzdušně, palubní deska neukrajuje prostor posádce a její střízlivou eleganci podporují logicky rozmístěné ovládací prvky. Ty jsou dělené do tří celků – dotykové obrazovky v horní části středového panelu, níže umístěného ovládání klimatizace a několika dalších tlačítek pro ovládání funkcí vozidla před řadící pákou či voličem automatické převodovky. Dotykový displej sdružuje ovládání navigace, multimediálního systému i připojení vašeho chytrého telefonu přes Apple CarPlay či Android Auto. Všechny ovládací prvky jsou na dosah řidiče, kterému jízdu usnadňuje také průhledový displej, promítaný na čelní sklo. Na něm vidí pokyny navigace, rychlost a další důležité informace.

Technika a bezpečnost vyšší třídy v kompaktním balení

Nenechte se zmást rozměry Crosslandu X, je až po střechu nabitý moderní technikou, která si v ničem nezadá s luxusními limuzínami – bez přehánění. Parkování vám usnadní kamera s pohledem z ptačí perspektivy, která zobrazí okolí vozu. Je zde také systém automatického zajetí do parkovacího místa, který převezme vládu nad volantem a umí opět vyparkovat. Vaši bezpečnost jistí systém automatického brzdění před překážkami, včetně chodců. Crossland X může být vybaven LED světly IntelliLux Matrix s automatickým přepínáním dálkového svícení a přisvětlováním do zatáček. Vůz je nabízen se systémem OnStar, který kromě funkce WiFi hotspotu pro až 7 zařízení umí přivolat pomoc v případě nehody nebo díky operátorovi pomůže najít ubytování či parkovací místo.

Pohodlí jako v bavlnce a zajímavé motory

Usaďte se do komfortní sedačky s ergonomickým certifikátem AGR (německý institut pro zdravá záda), rozjeďte se a již po minutě na silnici vás Crossland X překvapí svou tichostí a kultivovaným chodem. Do kabiny neproniká téměř žádný hluk motoru či od kol, podvozek výborně tlumí nerovnosti i na sedmnáctipalcových ráfcích. Řízení je lehké a přesné, řidiče neobtěžuje přemírou informací. Náklony v zatáčkách jsou minimální a i při vyšší nájezdové rychlosti Crossland X vykazuje spíše neutrální chování. Turbodieselový motor 1,6 D srká palivo velmi rozvážně, při kombinaci jízdy po vesnicích, městech i okreskách vykazoval spotřebu okolo 5,5 l/100 km. Se svými 120 koni má dost síly, aby nový crossover od Opelu utáhl i s posádkou a nákladem. Dobře si rozumí s šestistupňovou manuální převodovkou, jejíž obsluha není vůbec náročná. Vyzkoušeli jsme také přeplňovaný benzínový tříválec o objemu 1,2 litru, který zaujme hravým zvukem a rovněž kultivovaným chodem. Tento motor preferuje spíše klidnější tempo, kompaktní crossover od Opelu s ním sice není brzda provozu, ale volili bychom ho spíše pro jízdu po městě. Jako celek je tedy Crossland X vynikající kombinací praktičnosti, komfortu a moderních technologií. V nabídce Srba Servis je již nyní s atraktivní základní cenou 309 900 Kč.

Opel Crossland X nás zaujal:

  • Pohodlným podvozkem a skvělým odhlučněním
  • Variabilitou zavazadlového prostoru díky posuvným sedačkám
  • Moderní výbavou typu automatického brzdění nebo parkování
  • Kultivovaným a úsporným naftovým motorem 1,6 D

opel crossland x

opel crosslan x itálie

 


 

Copyright © 2017 SRBA SERVIS s.r.o.
Příjezdní 188, 252 02  Jíloviště | IČ: 62955128 | DIČ: CZ62955128
Spisová značka: C 40546 vedená u Městského soudu v Praze
Bankovní spojení: Česká spořitelna, a.s. č.ú.: 121 009 33 69/0800 | Raiffeisenbank a.s. č.ú.: 102 110 14 89/5500

Q+ | ALFA ROMEO | FIAT | FIAT PROFESSIONAL | CHEVROLET | JEEP | OPEL | SAAB | SUBARU | VOLVO

Právní ujednání | Webdesign Comin.cz