Experti automobilky Volvo Cars získali od amerického úřadu pro bezpečnost silničního provozu NHTSA prestižní ocenění

Prémiová automobilka Volvo Cars, která se jako automobilová značka stala synonymem pro vyspělé bezpečnostní systémy, byla americkým úřadem pro bezpečnost silničního provozu NHTSA (National Highway Traffic Safety Administration) opět oceněna za zlepšování bezpečnosti dopravního provozu a za svůj příspěvek ke snižování počtu smrtelných a vážných zranění na silnicích.

Senior manažer Per Lenhoff a Magdalena Lindman, technická specialistka na analýzu dat týkajících se dopravní bezpečnosti, kteří pracují v Centru bezpečnosti společnosti Volvo Cars, jež je mimochodem tím nejvyspělejším testovacím střediskem v automobilovém průmyslu, byli úřadem NHTSA vyznamenáni za své přispění k vyšší bezpečnosti silničního provozu. Oba experti se již několik let věnují vývoji celé řady různých bezpečnostních systémů, včetně ochrany cestujících v případě nechtěného opuštění vozovky, a fyzickým i CAE (inženýrská analýza s pomocí počítačového softwaru) testovacím metodám, které simulují dopravní nehody, k nimž dochází v reálném životě.

Díky svému jasnému zaměření na bezpečnost v reálných dopravních podmínkách Magdalena Lindman a Per Lenhoff významně přispěli k mimořádně vysoké úrovni bezpečnosti posledních modelů Volvo včetně nového modelu XC60. Při svém uvedení se nové Volvo XC60 stalo vozem s jednou z nejvyšších úrovní standardních bezpečnostních a asistenčních systémů na trhu.

FIAT500l 2017

„Z tohoto ocenění naší práce máme velkou radost,“ uvedla Magdalena Lindman. „Usilujeme o to, aby naše silnice byly pro všechny bezpečnější. Proto přikládáme tak velkou důležitost tomu, abychom porozuměli informacím získaným z reálných dopravních situací. Ve společnosti Volvo Cars nenavrhujeme naše auta tak, aby jen prošla bezpečnostními testy. My chceme, aby zachraňovala životy. To byl vždy náš výchozí bod.“

Lindman a Lenhoff se dostali do exkluzivního klubu odborníků na bezpečnost automobilky Volvo, kterým bylo v průběhu let toto ocenění udělováno za jejich práci na průkopnických bezpečnostních inovacích.

„Jsme velmi rádi, že Magdalena a Per dostali od úřadu NHTSA toto ocenění za jejich mimořádnou práci. Základními prioritami společnosti Volvo Cars je chránit lidi, pochopit jejich potřeby a usnadnit jim život. Náš konzistentní přístup k zajištění bezpečnosti v reálném životě měl za celé ty roky zcela evidentní vliv na životy spousty lidí. Na základě naší vize by neměl být počínaje rokem 2020 v žádném novém voze Volvo nikdo smrtelně, a dokonce ani vážně zraněn,“ prohlásila Malin Ekholm, viceprezidentka Centra bezpečnosti automobilky Volvo Cars.

Společnost Volvo Cars hraje díky svému přístupu k bezpečnosti v automobilovém průmyslu jedinečnou roli. Švédská automobilka již od roku 1970 sbírá data získaná z tisíců skutečných dopravních nehod, aby s jejich pomocí dokázala lépe pochopit a vyřešit potřeby reálné silniční bezpečnosti. Vize bezpečnosti a Bezpečnost v reálném životě jsou součástí programu udržitelné mobility společnosti Volvo Cars – Omtanke

FIAT500l 2017


 

Copyright © 2017 SRBA SERVIS s.r.o.
Příjezdní 188, 252 02  Jíloviště | IČ: 62955128 | DIČ: CZ62955128
Spisová značka: C 40546 vedená u Městského soudu v Praze
Bankovní spojení: Česká spořitelna, a.s. č.ú.: 121 009 33 69/0800 | Raiffeisenbank a.s. č.ú.: 102 110 14 89/5500

Q+ | ALFA ROMEO | FIAT | FIAT PROFESSIONAL | CHEVROLET | JEEP | OPEL | SAAB | SUBARU | VOLVO

Právní ujednání | Webdesign Comin.cz