Automobilka Volvo Cars spolupracuje se společností Google na vytvoření nového operačního systému Android pro příští generaci online vozidel

Společnost Volvo Cars, zabývající se výrobou prémiových automobilů, informovala o uzavření úzkého partnerství se společností Google, která je jednou z největších technologických firem na světě, aby společně pracovaly na vývoji příští generace cenami ověnčeného palubního infotainment systému a funkcí konektivity založených na operačním systému Android. Výsledné řešení nabídne přístup k široké škále aplikací a služeb. Systém bude představen společně s novými modely Volvo během dvou let. Výše uvedené partnerství předznamenává revoluční způsob interakce zákazníků automobilky Volvo s jejich vozy. Obsáhlý soubor populárních aplikací pro operační systém Android vyvinutých společností Google, automobilkou Volvo nebo třetími stranami nabídne celou řadu online a prediktivních automobilových služeb.

„Uzavřením partnerství se společností Google děláme důležitý strategický krok. Platforma a služby společnosti Google přispějí k rozšíření námi poskytovaného uživatelského zážitku prostřednictvím bohatší nabídky možností personalizace, což je o to lepší, že systém Android nabízí z perspektivy vývoje větší flexibilitu,“ uvedl Henrik Green, senior viceprezident pro výzkum a vývoj ve společnosti Volvo Car Group.

Volvo with Android

V partnerství společností Volvo Cars a Google se odráží probíhající splývání automobilového a technologického průmyslu, což je dáno stále se zvyšujícím počtem online vozů. Automobilka Volvo věří, že chytrá partnerství jsou budoucností automobilového průmyslu. Využití platformy Android jako základního operačního systému zvýší rychlost a flexibilitu vývoje a zákazníci získají možnost přizpůsobit palubní online zážitek svým potřebám. „Z partnerství s automobilkou Volvo jsme nadšení a těší nás, že můžeme integrovat náš systém Android do příští generace jejích online vozů,“ oznámil Patrick Brady, viceprezident oddělení Android Engineering ve společnosti Google. „Jedná se o partnerství, které nám dává příležitost poskytnout řidičům vozů Volvo mnohem příjemnější online zážitek zprostředkovaný plně funkční platformou systému infotainment a bohatým ekosystémem aplikací Android a služeb Google.“

„Příchod systému Android znamená přístup k pestrému ekosystému aplikací a služeb při zachování již legendárního uživatelského rozhraní Volvo. Budeme schopni nabídnout stovky populárních aplikací a zdaleka nejlépe integrované online prostředí,“ řekl Henrik Green.

Automobilka Volvo spolupracuje se společností Google také v rámci další iniciativy, kterou je aktualizace současných modelů Volvo přidáním místního vyhledávání Google, což je aplikace, jejíž funkce se řídí aktuální polohou. Tato aktualizace se bude týkat všech zákazníků Volvo s navigačním systémem Sensus. Bližší informace o partnerství obou společností a o operačním systému Android budou zveřejněny na výročním veletrhu společnosti Google „Google I/O“ v květnu 2017.   Redakční poznámky: Automobilka Volvo Cars v nedávné době představila na autosalonu v Ženevě následníka Volva XC60, svého nejlépe prodávaného středně velkého SUV. V další části letošního roku se chystá uvést také malé SUV – Volvo XC40.

Volvo with Android Volvo with Android Volvo with Android Volvo with Android


 

Copyright © 2017 SRBA SERVIS s.r.o.
Příjezdní 188, 252 02  Jíloviště | IČ: 62955128 | DIČ: CZ62955128
Spisová značka: C 40546 vedená u Městského soudu v Praze
Bankovní spojení: Česká spořitelna, a.s. č.ú.: 121 009 33 69/0800 | Raiffeisenbank a.s. č.ú.: 102 110 14 89/5500

Q+ | ALFA ROMEO | FIAT | FIAT PROFESSIONAL | CHEVROLET | JEEP | OPEL | SAAB | SUBARU | VOLVO

Právní ujednání | Webdesign Comin.cz